Protein tozu zararlı mı?

ardazzers3

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum toplam 2 ayım kaldı. Eniştemde yapıyordu eskiden, protein tozu vardı verdi bana. 2 ayda da tozla birlikte iyi bir gelişim sağlamak istiyorum. Ama internette o kadar video var ki bazıları zararlı bazıları faydalı diyor. Bugün antrenman günümdü ve gitmeden içtim 300ML fakat babam zararlı kullanma diyor ve bugün faceden protein tozu yüzünden felç kalan bir adamı attı 22 yaşında galiba. Yorumlarda da bir adam yalan haber yapıp millete yanlış bilgi vermeyin. Protein tozu saf peynir altı suyu tozudur yazmıştı. Video protein tozu yüzünden felç kaldı demiyordu galiba ama yine de şüphelendim yalan haber de olabilir. Bu kadar zararlı mı yoksa yalan haber mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum toplam 2 ayım kaldı. Eniştemde yapıyordu eskiden, protein tozu vardı verdi bana. 2 ayda da tozla birlikte iyi bir gelişim sağlamak istiyorum. Ama internette o kadar video var ki bazıları zararlı bazıları faydalı diyor. Bugün antrenman günümdü ve gitmeden içtim 300ML fakat babam zararlı kullanma diyor ve bugün faceden protein tozu yüzünden felç kalan bir adamı attı 22 yaşında galiba. Yorumlarda da bir adam yalan haber yapıp millete yanlış bilgi vermeyin. Protein tozu saf peynir altı suyu tozudur yazmıştı. Video protein tozu yüzünden felç kaldı demiyordu galiba ama yine de şüphelendim yalan haber de olabilir. Bu kadar zararlı mı yoksa yalan haber mi?

Hocam peynir altı suyu tozu yani yediğiniz çoğu abur cubur çok daha zararlı yani ama bana kalırsa maddi bütçeniz varsa tavuk göğsü vb protein kaynakları sizin için daha iyi olacaktır onun dışında şu anda bilinen pek bir zararı yok ( doğru miktarda kullanıldığında) ama ilerleyen zamanlarda bir sağlık sorununa yol açtığı çıkabilir (çok sanmıyorum) ayrıca spora başlayalı bir ay kadar olmuş şu anda çok gerek yok ilerleyen zamanlarda kullanmanız daha mantıklı ve doğru olabilir.

Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi 3ay gibi kısa bir zaman içine fazla etki etsin diye fazla fazla porsiyon sıkıştırmaya kalkarsanız illaki ters tepki verir vücudunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı