PS 4'de tüm oyunları oynayan birisinin PS 5 alması mantıklı mı?

Doğru konuşmuşsunuz. Zaten ilk yorumumda da dediğim gibi arkadaş alarak iyi yapmış. Bugüne bakarsak özel oyunlar geçen nesillere göre az fakat konsolu uzun vadeli alıyoruz. Bu saydığımız oyunlar sırf GTA 6 tantanasından dolayı ertelendi (Yeni özel oyunları PS5 Pro'ya çıkarma düşüncesi de olabilir). 2026-2027-2028 yıllarında başyapıt yağmuruna tutulacağız.

Konsolu uzun vadeli alıyoruz ama oyunları için alıyoruz. GTA 6 fragmanından önce de bana göre kötü gidiyordu bu nesil. Şu an ortada fragman bile yok duyuru da yok. Farklı tarz özel oyunlar da çıkarmıyorlar. Mesela PS3'ten 4'e geçişte 3'te hiç olmayan Detroit, Until Dawn, Days Gone daha sayamadığım birçok yeni özel oyun geldi bu nesilde sadece olan oyunların yok Remaster'i yok 2.'si yok Remake'i hep böyle. Hadi buna şükür dedik. En sonda da oyun yok 2025'e kadar dediler rahatladılar. 2027'de nesil bitiyor zaten. Yeni özel oyunları PS5 Pro'ya çıkarma düşüncesi olduğuna inanmıyorum ikisine de gelir daha nesil bitmedi. Buçuklu uydurma konsola özel oyun yaparsa kendilerini iyice rezil ederler. Şahsen sene olacak 2027 PS6 arifesinde o saatten sonra neyleyeyim getirecekleri oyunu. 2025'te çok büyük sürprizlerle yağmura tutması lazım.

Konsolu uzun vadeli alıyoruz ama oyunları için alıyoruz. GTA 6 fragmanından önce de bana göre kötü gidiyordu bu nesil. Şu an ortada fragman bile yok duyuru da yok. Farklı tarz özel oyunlar da çıkarmıyorlar. Mesela PS3'ten 4'e geçişte 3'te hiç olmayan Detroit, Until Dawn, Days Gone daha sayamadığım birçok yeni özel oyun geldi bu nesilde sadece olan oyunların yok Remaster'i yok 2.'si yok Remake'i hep böyle. Hadi buna şükür dedik. En sonda da oyun yok 2025'e kadar dediler rahatladılar. 2027'de nesil bitiyor zaten. Yeni özel oyunları PS5 Pro'ya çıkarma düşüncesi olduğuna inanmıyorum ikisine de gelir daha nesil bitmedi. Buçuklu uydurma konsola özel oyun yaparsa kendilerini iyice rezil ederler. Şahsen sene olacak 2027 PS6 arifesinde o saatten sonra neyleyeyim getirecekleri oyunu. 2025'te çok büyük sürprizlerle yağmura tutması lazım.
O dediğiniz farklı tarz yeni IP'ler zaten çıkacak bunun yanında eski oyunlara Remastered/Remake'de gelecek. GTA 6 korkusu var adamlarda o sebepten çıkarmıyorlar. Bu sene FF7 Rebirth çıktı bana göre başyapıttı bu sene bir tane daha benzer kalitede bir oyun çıksa kurtaracağını düşünüyorum. Benim PS5 Pro için kast ettiğim fikirleri de yanlış anlamışsınız. "PS5 Pro Enhanced" için GTA 6'dan sonra çıkarma fikirleri olabilir. PS6 çıktıktan sonra da şahsen oyunlar PS5'e çıkmaya devam ederse direk PS6'ya geçmem ben. Neyse işte uzun lafın kısası yapabileceğimiz birşey yok PS5 iyi bir seçim, neslin sonunda da olsa başyapıt yağmuruna tutulacağız. PS4'e bakarsak bile başyapıtların çoğunu son 2 sene çıkardılar.

PS6 çıktıktan sonra da şahsen oyunlar PS5'e çıkmaya devam ederse
Edecek en az 3 sene her nesilde olduğu gibi. Şu anki Sony’i düşündüğümde PC’nin de tadını aldı ben pek fazla yeni IP beklemiyorum. PS4’ten PS6’ya geçeceğiz gibi duruyor benim gözümde. Senin kadar pozitif bakamıyorum :)

Edecek en az 3 sene her nesilde olduğu gibi. Şu anki Sony’i düşündüğümde PC’nin de tadını aldı ben pek fazla yeni IP beklemiyorum. PS4’ten PS6’ya geçeceğiz gibi duruyor benim gözümde. Senin kadar pozitif bakamıyorum :)
İyi madem, negatif düşünmeye devam 🙂
Yeni özel oyunları PS5 Pro'ya çıkarma düşüncesi olduğuna inanmıyorum ikisine de gelir daha nesil bitmedi. Buçuklu uydurma konsola özel oyun yaparsa kendilerini iyice rezil ederler.
Buçuklu uydurma konsol 😂

Geri
Yukarı