PS 5 için monitör tavsiyesi

Daha fazla  
Herkese selam. Kötü bir PC deneyiminden sonra tüketici hakem heyeti kanalı ile iade sağladım. Bir hafta kadar önce PS5 aldım. FIFA(FC) oynuyorum. Büyük ekran olduğundan mıdır bilmem, FHD TV'de görüntü beni çok rahatsız etti. Ayrıca büyük ekranın iyi bir oyun deneyimi sunmadığını düşündüm. 27” bir monitör almayı düşünüyorum. Çözünürlük, ekran tazeleme hızı, panel türü, tepki süresi gibi konularda ortalama bilgi sahibiyim. 4K, 1ms ve aşağısı tepki süresi olan, IPS panel monitörler doğal olarak fiyat olarak ciddi yüksek. Sorun şu ki, 4K bir ekrana FIFA oynamak için o paralar verilir mi, tereddüt ediyorum. Kaliteli bir FHD monitör alıp geçeyim, ileride lüzum hissedersem 4K bir ekran alabilirim diyorum bazen de. Deneyimlemediğim için bir türlü karar aşamasına varamadım. 20bin lira dolaylarında gerçekten kaliteli bir 4K monitör alınabilir mi? Veya alınmalı mı? Gerçekten iş bilen insanların tavsiyelerine ihtiyacım var. Teşekkürler.

Herkese selam. Kötü bir PC deneyiminden sonra tüketici hakem heyeti kanalı ile iade sağladım. Bir hafta kadar önce PS5 aldım. FIFA(FC) oynuyorum. Büyük ekran olduğundan mıdır bilmem, FHD TV'de görüntü beni çok rahatsız etti. Ayrıca büyük ekranın iyi bir oyun deneyimi sunmadığını düşündüm. 27” bir monitör almayı düşünüyorum. Çözünürlük, ekran tazeleme hızı, panel türü, tepki süresi gibi konularda ortalama bilgi sahibiyim. 4K, 1ms ve aşağısı tepki süresi olan, IPS panel monitörler doğal olarak fiyat olarak ciddi yüksek. Sorun şu ki, 4K bir ekrana FIFA oynamak için o paralar verilir mi, tereddüt ediyorum. Kaliteli bir FHD monitör alıp geçeyim, ileride lüzum hissedersem 4K bir ekran alabilirim diyorum bazen de. Deneyimlemediğim için bir türlü karar aşamasına varamadım. 20bin lira dolaylarında gerçekten kaliteli bir 4K monitör alınabilir mi? Veya alınmalı mı? Gerçekten iş bilen insanların tavsiyelerine ihtiyacım var. Teşekkürler.
PS5 zaten 4k için üretilmiş bir konsol. FHD TV'de kötü gözükmesi gayet normal. Sizin yerinizde olsam monitör yerine televizyon bakardım.

Arkadaşıma 27"144Hz monitör almıştık linki nerede bilmiyorum bulunca atarım.

PS5 zaten 4k için üretilmiş bir konsol. FHD TV'de kötü gözükmesi gayet normal. Sizin yerinizde olsam monitör yerine televizyon bakardım.
Ben küçük ekran bir FHD monitörde görüntünün böyle kötü olmayacağından düşünüyorum. Zira Zgocbrayt mahlaslı bir yayıncı FHD monitör kullanıyor, bir sıkıntı yok gibi. Elbette 4K daha güzeldir. Ayrıca dediğim gibi, büyük ekrana oyun sırasında hakim olmak zor oluyor. Kafayı sağa sola çeviriyorsun falan. Bilemiyorum…

PC 2K idi. 1080p videolarda falan görüntü bozuluyordu. Aslında PS5 için alıyor olsam da halen pek çok videonun 1080p çözünürlükte olduğunu düşününce video vs izlemek için kötü bir tercih mi olur ki? 4K’ya gerek yok mu demiş oldunuz ayrıca bu cevapla?

Ben küçük ekran bir FHD monitörde görüntünün böyle kötü olmayacağından düşünüyorum. Zira zgocbrayt mahlaslı bir yayıncı FHD monitör kullanıyor, bir sıkıntı yok gibi. Elbette 4K daha güzeldir. Ayrıca dediğim gibi, büyük ekrana oyun sırasında hakim olmak zor oluyor. Kafayı sağa sola çeviriyorsun falan. Bilemiyorum…

27 inç için 2K yeterli olacaktır 4K istiyorsan 32 inç bakabilirsin.

PC 2K idi. 1080p videolarda falan görüntü bozuluyordu. Aslında PS5 için alıyor olsam da halen pek çok videonun 1080p çözünürlükte olduğunu düşününce video vs izlemek için kötü bir tercih mi olur ki? 4K'ya gerek yok mu demiş oldunuz ayrıca bu cevapla?

Hocam arkadaşım 2K bile bazı oyunlarda FPS düşüklüğü yaşıyor PS5 de 2K en mantıklısı zaten PS5 4K için geliştirilmedi bir nevi pazarlama stratejisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı