PS 5 vs Xbox Series X

Pc_Uzmanı

Picopat
Daha fazla  
Merhaba PS 5 ile Series X arasında kaldım. Günlük işlerimi gören bir bilgisayarım var özellikleri: 4 GB RAM 1,5 GB Intel HD Graphics i3 3. nesil 4 çekirdek işlemci Windows 7 32 Bit Series X veya PS 5 alacağım bu sistemi yükseltip günlük kullanım için kullanacağım sistemi yükseltmek için bütçe sıkıntım yok sistemi nasıl yükseltmem gerektiği konusundada öneri bekliyorum DDR3 anakartım var anakart + işlemci+RAM+ekran kartı alarak sistemi yükseltmeyi planlıyorum günlük kullanım için yetsin sorunsuzca video film falan izleyeyim yeterli gelir bu PC'de yeni nesil oyunları oynayamadım oyunlara aşırı para gömemem ne önerirsiniz?

Benim AAA oyunları oynatan bir bilgisayarım var fakat bende çok oynamıyorum. Yakın zamanda PS5 alacağım ve benim izleyeceğim yöntem şu ; Ps Plus alarak, üyelikle olan oyunları oynayacağım, arkadaşlarımla, eşimle. Ne istediğinize karar verip ona göre sizde bu şekil ilerleyebilirsiniz.

Sistemi yükseltmek yerine ederi neyse satıp konsol parasını da üste koyup hazır sistem kovalayabilirsin 4060 Ti modelli olsa iyi olur.
Ya da bu dursun sistemin gündelik ihtiyaçlarını giderir. Oyun içinse eğer Sony oyunlarına ilgin varsa PS5 yoksa Series X öneririm.

Hocam PS özel oyunlarına ilgin varsa ve daha önceki neslin PS oyunlarını oynamadıysan PS5 + PS Plus almanı öneririm. Nesil zaten şuana kadar boş geçiyor eski nesillere göre, ondan dolayı özel oyunlara ilgin yoksa ya da beklerim oynamak için diyorsan PC yükselt ya da 8-10k'ya Series S al paran cebinde kalsın. Eldeki pc zaten seni iş güç için idare eder.

İlaveten konsol vs pc tartışması yaratmak istemem ama Xbox'ın Pc'den ciddi bir farkı var. Aynı oyunu oynayabilmek iki cihazı aynı yapmaz.

Son düzenleme:
İki konsolu da almayın. Sadece oyun için oynanan cihazlar bunlar sonuçta. Konsol alınmasına da değecek oyun yok. 3-4 tane oyun için alınmaz eğer bilgisayarınız o haldeyse.

Sağlam bir bilgisayar dizin. Bilgisayarınız çok eski kalmış. Oyunları da bir kol alıp onda oynarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı