Çözüldü PS Remote Play kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma PS uzaktan oynatma kurdum. Wi-Fi ile bağlanınca aşırı derece ping ve lag oluyor. Bilgisayarı ve PS4'ü 2 ayrı kablo ile modeme bağladım ping azalsa da görüntüde sıkıntı oluyordu. Ardından tek Ethernet ile bilgisayar ve PS4'ü birbirine bağladım (arada modem olmadan). Statik IP verdim ve görüntü aldım ancak yine de lag sorununu çözemedim. Sanırım daha mükemmel bir bağlantı kurulamaz? Bu sorunu yaşayan veya nasıl çözüleceğini bilen var mı?

Çözüm
Şu an kontrol ettim ve uygulama ayarlarında Pro'nun çözünürlüğü otomatik ayarlanır diyor ve remote Play'den PS4'ün ayarlarına bakınca 3840x2160@60Hz görünüyor. Sanırım bunun yüksek olmasından kaynaklı. Düşürmeye çalışınca da remote play olduğu için değiştirilermez diyor.
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra sorunu çözdüm ve belki birinin işine yarar diye konuyu güncellemek istedim. Sorun ekran kartından kaynaklanıyormuş. NVIDIA ekran kartı yüksek performanslı olmasına rağmen stabil çalıştırmıyordu. Intel HD'ye geçince düzeldi.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu an kontrol ettim ve uygulama ayarlarında Pro'nun çözünürlüğü otomatik ayarlanır diyor ve remote Play'den PS4'ün ayarlarına bakınca 3840x2160@60Hz görünüyor. Sanırım bunun yüksek olmasından kaynaklı. Düşürmeye çalışınca da remote play olduğu için değiştirilermez diyor.
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra sorunu çözdüm ve belki birinin işine yarar diye konuyu güncellemek istedim. Sorun ekran kartından kaynaklanıyormuş. NVIDIA ekran kartı yüksek performanslı olmasına rağmen stabil çalıştırmıyordu. Intel HD'ye geçince düzeldi.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı