PS2 ISO dosyaları nasıl çalıştırılır?

Solox18

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

İnternetten PS2 oyunlarının ISO kalıblarını indirerek çoğu oyunu açtım ama Half-Life ve Crazy Taxi de inen room dosyalar diğerleri gibi direk ISO kalıblı olarak inmedi.

5-6 tane direk ISO indirdim onları DVD'ye yazdım okudu, oyunlar sorunsuz çalışıyor. (Malum şu an satışları yok.)

Half-Life ve Crazy taksi oyunlarında inen ZIP klasörde Bin ve Cue dosyaları var. Bunları CD ve DVD'ye direk yazdırdım çalışmadı oyunlar.

Crazy Taxi için kendim ISO kalıbı oluşturdum. O şekilde CD'ye yazdırdım öyle de çalışmadı oyun.

Ne yapmam gerekli acaba? Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

Dosya Ekleri

• half life resmi.JPG
    half life resmi.JPG
    47,1 KB · Görüntüleme: 45
  • c.taxı resmi.JPG
    c.taxı resmi.JPG
    29,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüme basar mısın)herhangi birine sağ tıklayıp PowerISO > kalıp dosyasına ekle diyoruz ve seçeneklerden ISO'yu seçiyoruz. Hepsi bu. Aynı klasör altına oyunun ISO dosyası hazır. Bunu koyup çalıştırdığınızda oyun CD'si takmış gibi oluyorsunuz.

Nero Burning ROM indir videodaki gibi yaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende Nero Burning ile yazdırıyorum nero kayıtlı aynısı. Teşekkür ederim yardım için. Bi gidip deneyim videodaki gibi yapmaya çalışıcam.

ISO'ya çevirirsen çalışmaz, oyunu nero gibi bir programla yazdırmalısın, bin ve cueyi aynı klasöre koy. Cue'yi seçip yazdıracaksın.
Nero ile yazıyorum ok. Bin 700 mb küsür Cue olanı 82 bayt doğrudur dimi cue olanı yazmayı mı deneyceğim ?

Son düzenleme:
Bende Nero Burning ile yazdırıyorum nero kayıtlı aynısı. Teşekkür ederim yardım için. Bi gidip deneyim videodaki gibi yapmaya çalışıcam.

Nero ile yazıyorum ok. Bin 700 mb küsür Cue olanı 82 bayt doğrudur dimi cue olanı yazmayı deneyceğim ?
Cue'yi yazın videodaki gibi,zaten cue uzantısı bir dosya değil yönlendirme linki gibi düşünün,otomatik olarak bin dosyasını da beraberinde yazar arkaplanda.

Cue'yi yazın videodaki gibi,zaten cue uzantısı bir dosya değil yönlendirme linki gibi düşünün,otomatik olarak bin dosyasını da beraberinde yazar arka planda.

Günaydın, dünkü yardımlarınız için teşekkür ederim akşam videodaki gibi cue dosyasını yazdırdım. Fakat yine çalışmadı oyun. 500 MB bir şeydi. Acaba CD'ye yazdım diye midir? DVD'ye yazmayı denesem okur mu? PS2'lerde CD okumuyor galiba ? Ekteki gibi dosyalar çıkmış oldu ama yine okumadı.

Not: Nero 8X en düşük CD de o vardı yazım hızı onu seçtim o şekilde başladı. Sonra yazarken kendisi otomatik 32X 36 X falana geçti bu normal midir?

Dosya Ekleri

• cue dosyasinin içi.JPG
    cue dosyasinin içi.JPG
    39,5 KB · Görüntüleme: 36
Günaydın, dünkü yardımlarınız için teşekkür ederim akşam videodaki gibi cue dosyasını yazdırdım. Fakat yine çalışmadı oyun. 500 MB bir şeydi. Acaba CD'ye yazdım diye midir? DVD'ye yazmayı denesem okur mu? PS2'lerde CD okumuyor galiba? Ekteki gibi dosyalar çıkmış oldu ama yine okumadı.

Not: Nero 8X en düşük CD de o vardı yazım hızı onu seçtim o şekilde başladı. Sonra yazarken kendisi otomatik 32X 36 X falana geçti bu normal midir?

PS2'de DVD dışında hiçbir şey çalıştırmadığım için bilmiyorum ama CD okumuyordur herhalde. Şu da var; Benim PS2'm bazı oyunları açmıyordu modeli dolayısıyla mesela: Black isimli oyunu hiçbir zaman okutamadım, en son orijinalini aldım onu da okumamıştı. DVD olarak yazdırmayı dene yine okumazsa PS2'n sürüm dolayısıyla oyunu desteklemiyor olabilir, oyunu farklı sitelerden indirmeyi dene

Bu şekilde ISO yapıp DVD'ye yazdırmayı dene, bu şekilde başarılı olan çok kişi olmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı