Çözüldü PS4 Controller, Xbox olarak algılanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tempestian

Decipat
Makaleler
11
Daha fazla  
Fedora 39 / GNOME üzerinde rahat rahat oynayabiliyordum ve gamepadi hem kabloyla hem kablosuz düzgün tanıyordu.

Bir süre önce sanal makine üzerinde plasma 6 denemiştim ve hoşuma gitmişti. Önce sistemden GNOME'u kaldırıp temiz biçimde KDE Plasma 5'e geçtim sonra da Fedora 40'a geçerek plasma sürümünü 6 yaptım. 39'dan 40'a geçince eski paketleri ve kernelleri sistemden kaldırıp oyun performansına bakmak istedim. Oyuna girdiğimde (Genshin Impact) gamepadi algıladı ancak PS4 düzeni ile değil Xbox kolu düzeni ile oyun kontrollerini gösteriyor. Plasma ayarlarında gamepad kısmına baktım ve ilgili bir ayar bulamadım. Nasıl çözebilirim?

Steam'le alakalı bir durummuş. Sistem güncellemesi sonrasında Steam'den çıkış yapılmış. Genshin Impact'i Steam'den oynamıyor olmama rağmen sisteme gamepadi tanıtan uygulama Steam. Steam'e girip kolu yeniden tanıtınca sorun çözüldü ve Ps4 kol düzeniyle yönlendirmeler başladı oyunda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı