PS4 HDD değişimi nasıl yapılır?

M

mehmet5559

Ziyaretçi
Bu soruyu Recep Baltaş ve Ali Güngör abilerim için sordum özellikle büyük ihtimalle bakmazlar ama :D ps4'ün harddiskini değiştirmek istiyorum, nasıl değiştiririm? Başarsam bile ps4'de bir sorunla karşılaşır mıyım? Videosunu mümkünse çekebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir video gördüm ama sadece yapımı anlatıyordu geri montaj yapmadı direk içine tıktı harddiski. Birde bir anlatım felanda yoktu denemedi. Belki bir video çıkar bu konudan diye düşündüm hem bu cevaba ihtiyacım var. Türkiye'de de böyle sorunu olan kişiler vardır diye düşünüyorum.

Hayır, parlak olan kısma bastırarak kaydırıcaksınız. Zaten hemen açılıyor ayrıca garanti kapsamı dışına da çıkmıyor alet.
Sen hiç böyle bir sorunla karşılaştın mı? Hiç boş alanının kalmadığı bir an oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatayım önce Galileo Galilei'nin dediği gibi Parlak kısmı bastırarak kaydır. Üstünde △□○x yazan bir vida var onu tornavida yardımıyla çıkar. Sonra harddiski tutup çek (tabi ps4 kapalı olucak).Ardından kullanacağın harddiski içine tak.Sonra boş bir flash diski fat 32 olarak biçimlendir ve ps4 için son sürümü indir ve içine at.Sonra flash diski ps4e tak. Akabinde ps4ün açma tuşuna basılı tutarak aç 2 kere dıt sesi çıkıcak 2. ses çıkınca bırak (@Recep Baltaş a gönderme ;) Ardından Dualshock 4ü kablo ile konsola bağla.
Son olarak ekranda usbden güncelleye tıkla. 10 dakikada hazır olur sistem.

Eğer yardımım olduysa ne mutlu bana.

Not:Eğer eski harddiskteki saveleri almak istiyorsan iki harddiskide pcye bağla ardından savelerini al Eğer ps plus üyesiysen yedeği otomatik olarak kaydeder zaten :)

Kaç tane oyun yüklemeyi planlıyorsun? Zaten rahat 10 tane oyun alır ayrıca yer kalmadığı zaman da oyunları silersin, save dosyaları kalır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı