PS4 HDMI to VGA adaptör çalışmıyor

Daha fazla  
Yıllar önce PS4'ü monitöre bağlayabilmek için S-Link marka bir HDMI to VGA çevirici almıştım. Yıllarca kullandım. Hatta, 2 sene önce yeni bilgisayar almıştım, VGA kablosunu desteklemediği için onu monitöre bağlayabilmek için de bu adaptörü kullandım. Ancak o adaptör bir süre sonra bozuldu, ben de hytech marka yeni bir adaptör aldım. Bu adaptör aslında sorunsuz çalışıyor. Bilgisayarda kullandığımda ekran geliyor. Fakat, dün akşam PlayStation 4 oynamak istedim. Aynı işlemleri yapıp adaptörü PS4'üme taktım. İlk başta sorunsuz çalışıyordu, hiçbir sıkıntısı yoktu. Adaptörün ses giriş/çıkış kısmına (giriş mi oluyor çıkış mı oluyor bilmiyorum) hoparlörü takayım dedim. Hoparlörün kablosunu soktuktan birkaç saniye sonra ekran bozuldu. Ekran sürekli kapanıp açılıyor. Sürekli siyah ekran ile PS4 ekranı arasında gidip geliyor. Bir siyah ekran geliyor "no Signal" yazıyor, bir PS4 ekranı geliyor. Hoparlörü çıkardım fayda etmedi, adaptörü çıkarıp tekrar taktım aynı sorun, PS4'ü kapattım açtım gene aynı sorun. Hoparlörü takana kadar hiçbir sorun yokken, hoparlör kablosunu soktuğum gibi bozuldu bir anda. Ben şahsen buna hiçbir anlam veremedim, hoparlör neden bozsun ki? Burada sorun tam olarak nedir, nasıl çözerim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Şu anki adaptörün markası Hytech, modeli HY-HV35. Güç bağlantısı derken micro usb girişi var mı diye mi soruyorsunuz? Öyle bir giriş yok bir tek ses kablosu girişi var ama önceki kullandığım S-link'te de yoktu.
ec365531-0c4d-4f5b-b75f-9a5591e110e8.jpg
1d9e28c6-0933-4a23-87b4-ca714292e453.jpg

Öncekinde PS4'te nasıl çalıştığını anlamadım çünkü PS4'te bu tip dönüştürücüler için USB güç beslemesi olması gerek. Bu çalışmaz yani normal.
Hmm. Peki önceki kullandığım adaptör ekstra güç kaynağı gerektirmeyen bir dönştürücü olabilir mi? Belki o sayede çalışmıştır.

Yani normalde güç girişine ihtiyaç duyarlar ama onun neden çalıştığına dair bir fikrim yok. Ben S Link HVS 13 kullandım ve sorunsuz çalıştı uzun süre.
Ondan alabilirim o zaman ben de. Ama bir şeyi anlamadım hiç kullanmadığım için, usb kablosunu ps4'e mi takmamız gerekiyor ekstra güç kaynağı için?

PS4'e takmak zorunda değilsin ama PS4'e takman yeterli oluyor.
Anladım çok teşekkür ederim cevapların için.
Yani normalde güç girişine ihtiyaç duyarlar ama onun neden çalıştığına dair bir fikrim yok. Ben S Link HVS 13 kullandım ve sorunsuz çalıştı uzun süre.
Tamamdır senin bahsettiğin dönüştürücünün aynısını satın aldım ve sorunsuz çalışıyor. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yani normalde güç girişine ihtiyaç duyarlar ama onun neden çalıştığına dair bir fikrim yok. Ben S-Link hvs 13 kullandım ve sorunsuz çalıştı uzun süre.

Kankam aynısından bende de var fakat PS4'e bağlamıyor monitörü güvenli modada girmiyor PS sence benimkinin güç yeri bozuk olabiliir mi?

Yani normalde güç girişine ihtiyaç duyarlar ama onun neden çalıştığına dair bir fikrim yok. Ben S-Link hvs 13 kullandım ve sorunsuz çalıştı uzun süre.

Kankam aynısından bende de var fakat PS4 görüntüsü gelmiyor güvenli modada girmiyor sence benimkinin güç girişinde sıkıntı var mıdır? ya da nasıl bağlayacağımı anlatır mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı