PS5 vs PC: Sizin İçin Doğru Tercih Hangisi?

PS5’i monitörde kullanıyordum sonra PC’ye geçtim daha keyif aldım. Ancak TV ile PS5 oynayanlar da ayrı bir konfora sahiptirler. PC’yi de TV’ye bağlayabilirsin diyenler olacaktır ama PS5 ya da genel olarak konsollar daha konforlu. Ama benim için PC iki adım önde

PS lüks oldu artık memlekette. Eskiden oyun konusunda tercihimi konsoldan yana kullanırdım. Al makineyi, bağla TV'ye, aç istediğin oyunu uzan koltuğa bak keyfine. Artık işler değişti. PS5 alayım diyorsun 20 bin ₺'den başlıyor, hadi onu aldın oyunlara binlerce lira ödemek zorundasın, abonelik kullanayım desen o da zamlandı, 4K 65 inç kaliteli bir TV alıp oyunlardan maksimum keyif alayım desen 40-50 bin ₺ gibi rakamlar havada geziyor. Kısacası ülkemizde PC candır. Maceraya ve tonla masrafa gerek yok.

Tabiki Ps5 çok ama çok iyi burda sadece oyunu pc den ibaret sananlar var aslında Ps5 o kadar iyiki anlatılmaz yaşanır

Tabiki de PC

Oyun konusunda da
Siz Ps5'de strateji oyunu oynaya bilir misiniz
RimWorld, Age of Empires , Crusader Kings veya bağımsız yapımları (Project Zomboid, Kenshi).

PC'ye çıkan büyük bütçeli oyunların hepsi optimizasyon özürlüsü olarak çıktığı için PS5 aldım ve pişman değilim. Pro çıktığında elimdeki PS'yi satıp onu alacağım.

Bir oyunu oynayacağım zaman yok FPS düşüşü, yok grafik ayarı, yok oyunun çökmesi, yok şu yok bu. Bu yaşıma kadar PC kullandım ve artık bu tarz saçmalıklarla uğraşmak istemiyorum zira bir oyunu almayı düşündüğüm zaman "acaba düzgün çalışır mı diye" düşünmekten bıktım.

Ben crackli oyun oynarım oyuna turkce yama ve mod kurarım diyorsan PC al yoksa sadece oyun oynasam yeter kasar mı donar mı düşünmek istemiyorsan konsol al gerçi konsol kumandasını PC de kullanabilirsin ben olsam PC alırdım.

PS lüks oldu artık memlekette. Eskiden oyun konusunda tercihimi konsoldan yana kullanırdım. Al makineyi, bağla TV'ye, aç istediğin oyunu uzan koltuğa bak keyfine. Artık işler değişti. PS5 alayım diyorsun 20 bin ₺'den başlıyor, hadi onu aldın oyunlara binlerce lira ödemek zorundasın, abonelik kullanayım desen o da zamlandı, 4K 65 inç kaliteli bir TV alıp oyunlardan maksimum keyif alayım desen 40-50 bin ₺ gibi rakamlar havada geziyor. Kısacası ülkemizde PC candır. Maceraya ve tonla masrafa gerek yok.
Pc daha pahalı.

Oyun kısmında da ps+ oyun kataloğu pahalı gelse de (yıllık 2340 tl var en ucuz oyun kataloğu) bu baya iyi bir teklif. Onun dışında evet bazı oyunları pc de olsuğundan daha pahalı ama sık sık indirime giriyor zaten oyunlar. Her ay bir sürü oyuna indirim geliyor o yüzden ps5 in daha pahalı olduğunu düşünmüyorum ki illaki tv ye bağlıcan diye bir şey yok monitör de kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı