PS5 vs PS5 Slim

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selamlar, ikinci el olarak bu ürünlerden birini düşünüyorum. Diskli sürümler ilk kasada 16, Slim'de ise 17 bin TL'ye bulunabiliyor. Hangisini, neden tavsiye edersiniz? İlk kasa 825 GB, Slim 1 TB. İlk kasa CFI 1200A 01 Japon üretimi, sanırım 6nm versiyon. Slim ise ABD'den alınmış. Ne önerirsiniz?

Selamlar, ikinci el olarak bu ürünlerden birini düşünüyorum. Diskli sürümler ilk kasada 16, Slim'de ise 17 bin TL'ye bulunabiliyor. Hangisini, neden tavsiye edersiniz? İlk kasa 825 GB, Slim 1 TB. İlk kasa CFI 1200a 01 Japon üretimi, sanırım 6nm versiyon. Slim ise ABD'den alınmış. Ne önerirsiniz?

Depolama yetmeyeceğini düşünüyorsanız Slim alın derim. Slim ile normalinin çok bir farkı yok zaten. İkisi de aynı performans diye biliyorum. Sadece bazı hataları düzeltmek amacıyla çıkıyor Slim modeller.

Da, her şeyden önce bir bakın "dingillik" var mı konsollarda 😄

Selamlar, ikinci el olarak bu ürünlerden birini düşünüyorum. Diskli sürümler ilk kasada 16, Slim'de ise 17 bin TL'ye bulunabiliyor. Hangisini, neden tavsiye edersiniz? İlk kasa 825 GB, Slim 1 TB. İlk kasa CFI 1200A 01 Japon üretimi, sanırım 6nm versiyon. Slim ise ABD'den alınmış. Ne önerirsiniz?
Normal Ps5'in soğutması çok daha iyi diyorlar.

Depolama derdim yok açıkçası. Soğutmada çok fark olur mu ki? Slim tasarımını daha çok seviyorum ve daha kompakt. Alınmaz mı mesela?
Hayır olmaz. Evet normalinin soğutması daha iyi fakat, slimin de kötü değil. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Performans'a da pek etkisi olacağını sanmıyorum.

Diskli sürüm alın geçin derim ama o Slim'in daha sesli olması veya soğutması yetersiz gibi şeyler yersiz dedikodular. Öyle bir durum yok Fat kasa daha uygun olduğu için Fat kasa dedim. Aradaki 1K'ye de oyun alırsınız. Bölgeler anlamında da bir fark yok model numaralarında bilginiz olsun. CFI kaç olursa olsun modellerin hepsi başarılı. O hikaye eski nesillerdeydi.

Slim'in sesli olması hurafe. Slim kullanıyorum, oyun esnasında fan sesi ilk aldığım dönemde hafif duyulacak seviyede olmasına rağmen 2-3 hafta sonra konsolun dibine gittiğimde anca duyabileceğim seviyeye geldi (tahminimce güncellemeler vs. buna sebebiyet verdi. Fan sesinin sonradan azalma durumunu benim dışımda da birçok kişi yaşadı). Fat ile Slim arasında 1K fiyat farkı ödendirecek kadar fark yok bu sebepten 1K daha ucuz olduğu için Fat kasa alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı