PS5 vs Xbox Series X

İki konsolun gamepad, abonelik sistemlerine bakın. Bunlar dışında iki konsolun da birbirine göre + ve - yönleri var, bunları da değerlendirin. Series X daha çok PC alternatifi iken PS5 daha çok özel oyunlarıyla öne çıkıyor. Siz PC yerine tercih edecekseniz Series X daha mantıklı olabilir ki bu konu sizde biter.

Hocam arkadaş hikayeli oyun seviyorum demiş bence ps5 daha ön plana çıkıyor bu durumda.
Konu sahibinin kıyaslama yapması gerekir, iki konsolda birbirinden açık ara üstün değil zaten. İkisi de yeni oyunları çok yakın değerlerde oynatıyor. Özelliklere baksın, oyunlara baksın öyle karar versin. Mesela konu sahibi yeni nesilde oynayacak pek oyun bulamazsa eski nesil olarak Xbox'ta eli çok daha geniş olur. Özel oyun için de zaten PS alınır.

Call of Duty Warzone, Rainbow Six: Siege ve Fortnite oynarım.
@Niko BelIic hocam arkadaş zaten oynayacağı oyunları belirtmiş eski oyunları oynar mı sanmam. Birde hikayeli oyunları seviyorum demiş. Xbox'ın +'sı sadece game pass ve yıllık üyelik alırsanız game pass ile ps plus neredeyse aynı fiyata denk geliyor ve arkadaş hikayeli oyunları sevdiği için ps5 daha ön plana çıkıyor. Gamepad olarakta ps daha önde çünkü dualsense'de adaptive triggers, haptic feedback gibi birçok özellik bulunuyor.

Konu sahibinin kıyaslama yapması gerekir, iki konsolda birbirinden açık ara üstün değil zaten. İkisi de yeni oyunları çok yakın değerlerde oynatıyor. Özelliklere baksın, oyunlara baksın öyle karar versin. Mesela konu sahibi yeni nesilde oynayacak pek oyun bulamazsa eski nesil olarak Xbox'ta eli çok daha geniş olur. Özel oyun için de zaten PS alınır.
Bilgisayarım var dediği için ben PS5 önerdim hocam.

Bilgisayarım var dediği için ben PS5 önerdim hocam.
Hocam ben PC alacağım dedi zannettim eğer öyleyse alabilir tabi özel oyunların sayısının konsolun maliyetine değeceğini düşünüyorsa.

@Niko BelIic hocam arkadaş zaten oynayacağı oyunları belirtmiş eski oyunları oynar mı sanmam. Birde hikayeli oyunları seviyorum demiş. Xbox'ın +'sı sadece game pass ve yıllık üyelik alırsanız game pass ile ps plus neredeyse aynı fiyata denk geliyor ve arkadaş hikayeli oyunları sevdiği için ps5 daha ön plana çıkıyor. Gamepad olarakta ps daha önde çünkü dualsense'de adaptive triggers, haptic feedback gibi birçok özellik bulunuyor.
Xbox'ın tek +'sı gamepass değil hocam, her konuda söylüyorum 🤦 bende aktif olarak gamepass üyeliği yok, Online oynatmaya yarayan gamepass core var, hocam o zaman ben daha niye Xbox aldım 😀

Tabikide bir çok +'sı var ama en ön plana çıkanlardan ve konu sahibinin işe yarayacaklarından bahsettim ve zaten arkadaşın pc'si var. Xbox oyunlarını pc'de de oynar.
O açıdan bakarsak PS'de özel oyunları oynar, geri kalan oyunları PC'de oynar. Yani bilmiyorum PC varken konsol alınması pek mantıklı değil ama ille de almak isteniyorsa en azından özel oyunları ilk günden oynamak için PS5 alınabilir. Bunun dışında PC var ama oynamıyorum, ana oyun mekanım konsol olacak deniyorsa ben Xbox öneririm. Şuan Xbox'ta oynanıpta PS'de oynanamayan çok fazla oyun var. Mesela PS'de Fps boost yok sizi hiç sinir etmiyor mu?

PS'de Fps boost yok sizi hiç sinir etmiyor mu?
Hayır hocam etmiyor. 60 fps yetiyor bana. 30 fps oyunlarda bana 50 fps gibi akıcı hissettiriyor. Zaten ps özel oyunları 60 fps.

Xbox'ta oynanıpta PS'de oynanamayan çok fazla oyun var.
Hocam aynı şekilde PS'de olup xbox'ta olmayan bir sürü oyun var ve dediğim gibi xbox oyunlarını gider pc'de oynar çok abartmayalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı