Psikiyatri muayenesi öğretmenliğe engel mi?

R3dstar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, devlet hastanesinde psikiyatri bölümüne gitmeyi düşünüyorum muayene için. Daha önce hiç gitmedim. Ve daha önce cildime bıçakla stres altındayken rahatlamak için attığım sıyrıkları söylersem öğretmen olmama engel olur mu? Veya bana hangi mental hastalık teşhisi koyarsa daha sonra öğretmen olmama engel olur?

Veya kendime zarar verdiğimi söylersem ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, devlet hastanesinde psikiyatri bölümüne gitmeyi düşünüyorum muayene için. Daha önce hiç gitmedim. Ve daha önce cildime bıçakla stres altındayken rahatlamak için attığım sıyrıkları söylersem öğretmen olmama engel olur mu? Veya bana hangi mental hastalık teşhisi koyarsa daha sonra öğretmen olmama engel olur?

Söylemeyin sakin hocam kendinize yazık edersiniz.

Hocam stres altında bunları yapabiliyorsanız öğretmenlik yapmanızı önermiyorum. Çünkü zor ve stresli bir meslek. Bu mesleği yapanların iyi bir mentali olması gerektiğini düşünüyorum. Ağır bir psikolojik rahatsızlık yoksa şizofreni vb. engeli yok diye biliyorum.

Söylemeyin sakin hocam kendinize yazık edersiniz.
anlamadim

Hocam stres altında bunları yapabiliyorsanız öğretmenlik yapmanızı önermiyorum. Çünkü zor ve stresli bir meslek. Bu mesleği yapanların iyi bir mentali olması gerektiğini düşünüyorum. Ağır bir psikolojik rahatsızlık yoksa şizofreni vb. engeli yok diye biliyorum.
haklisiniz evet ama bu hayatta ingilizce bilmek disinda hicbir fonksiyonum yok veya buda sanirim yapabilecegim tek kariyer secimi. ayrica kendimi surekli kesip bicmiyorum ama bazen ailemle tartisirken oyle yaptigim zaman nedense rahatlamis hissediyorum

Anlamadim.

Haklisiniz evet ama bu hayatta İngilizce bilmek disinda hiçbir fonksiyonum yok veya bu da sanirim yapabilecegim tek kariyer secimi. Ayrica kendimi surekli kesip bicmiyorum ama bazen ailemle tartisirken oyle yaptığım zaman nedense rahatlamis hissediyorum.

İleride çok karşınıza çıkar size bu tanıyı yazarlarsa tehlikeli diye.

Psikolojik sağlık toplumumuzun sandığının aksine geri plana atılacak bir şey değil. Söylediklerinize bakılırsa kesinlikle muayene olmaya ihtiyacınız var. Yalan söylemeyin, teşhisten korkmayın, eksik bilgi vermeyin. Memuriyet için sorun çıkarabilir fakat özelde çalışacaksanız bir sorun olmaz.

Ayrıca ingilizce tek becerinizse öğretmenlik tek çareniz değil. Dil çok geniş bir alan. Kendinizi geliştirmeye odaklanın.

Gitmeniz gerekiyor muayeneye. Kesinlikle gidin.
evet farkindayim fakat ileriki hayatimi etkileyecek bir sorunda simdiden ciksin istemiyorum zaten ders calismakta cok zorlaniyorum odaklanmak imkansizlasiyor bide istedigim bolumu yada meslegi yapamayicagimi fark edersem o siyriklari kafamdan biraz daha asagi da atabilirim

Evet farkindayim fakat ileriki hayatimi etkileyecek bir sorunda simdiden ciksin istemiyorum zaten ders calismakta cok zorlaniyorum odaklanmak imkansizlasiyor bir de istedigim bölümü ya da meslegi yapamayicagimi fark edersem o siyriklari kafamdan biraz daha asagi da atabilirim.

Kendine zarar verme eğilimin varsa ileride bu çevreye evrilir. İstediğin bölüm hayatın kadar önemli değil bence.

Geri
Yukarı