Psikoloji Kitapları Nasıl Okunur?

Arkadaşlar internetteki görece popüler olmuş psikoloji bilgilerini okumayı, jung freud gibi ustaların fikirlerini okumayı çok seviyorum ama iş kitaplara gelince hiçbir terimi ve olayı anlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de büyük bir hevesle Freud'un Kitle Psikolojisi kitabını almıştım, aynı durumu yaşadım. Her gördüğün terimi araştırınca kitabı anlıyorsun ama çok zaman alan bir şey. Bi' ara zamanım olunca uğraşırım, eğer buna zamanın varsa bir not defteri alıp her terimi not edebilirsin. Zaten not defterin doldukça okuma ve anlama hızın da ivmeli bir şekilde artar.

Ben de büyük bir hevesle Freud'un Kitle Psikolojisi kitabını almıştım, aynı durumu yaşadım. Her gördüğün terimi araştırınca kitabı anlıyorsun ama çok zaman alan bir şey. Bi' ara zamanım olunca uğraşırım, eğer buna zamanın varsa bir not defteri alıp her terimi not edebilirsin. Zaten not defterin doldukça okuma ve anlama hızın da ivmeli bir şekilde artar.
İnanır mısınız ben de aynı kitabı aldım,kitabın tek anladığım kısmı komutan baba benxetmesi oldu😀.

Yeni konular

Geri
Yukarı