Çözüldü PSU kısa devre sonucu bilgisayar acilmiyor

• Konuyu başlatan Lusyz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 899
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lusyz

Hectopat
Yer
Samsun/Atakum
Daha fazla  
Moralim acayip bozuldu. Paramı biriktirip SSD almistim. Onu kargodan bekliyordum. Şimdi güç kaynağım sıkıntı çıkardı. Kisacasi şöyle ki güç kaynağım kaliteli değil ama iş goruyordu. 300W Open A markalı bir PSU. Neyse işte. Normal normal takılıyorum. Dedim burada bir yer var PSU'nun üstünde, fotoğraf olarak eklerim. Dedim bir cevireyim şunu, ne olacak? İşte ondan sonra hem sigorta attı, hem de güç kaynağı tepkisiz. Güç kaynağının içine baktım. Ne yanık kokusu ne başka bir sorun gördüm. Ne yapacagimi bilemiyorum şu an. Aklıma bir şey gelmiyor. PCI Express ışığı yanmıyor. @Yener K. @GalaxySal450 @erme

Dosya Ekleri

• IMG_20230304_153759.jpg
    IMG_20230304_153759.jpg
    168,7 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20230304_153739.jpg
    IMG_20230304_153739.jpg
    154,7 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20230304_153745.jpg
    IMG_20230304_153745.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Atar tabiki hocam. 115V olmuş. Bu USA ve UK için. 230V alıp deneyin.

Çözüm
Atar tabii ki hocam. 115v olmuş. Bu USA ve UK için. 230v alıp deneyin.

Hocam denedim fakat sonuçlar şaşırtmadı PSU testi yaptım iletken bir atac buldum yeşil kablo ve yanındaki kablonun içine koydum ve fanlar çalışmadı :( yemin ederim çok fazla moralim bozuldu keşke yapmasaydim. Bir de üstüne 300W elektrik çarptı bana test yaparken orada da gitti sigorta :D

İçeride bir arıza oluşmuş gözüküyor. Bilgi almak için burada konu açabilirsiniz. Daha önce açılsaydı böyle olmazdı. Buradan yapılabilecek fazla bir şey gözükmüyor.

İçeride bir arıza oluşmuş gözüküyor. Bilgi almak için burada konu açabilirsiniz. Daha önce açılsaydı böyle olmazdı. Buradan yapılabilecek fazla bir şey gözükmüyor.

Şu an yapabileceklerim nelerdir? Hocam var mı bir öneriniz? Bilgisayarcı yerine elektrikciye vermek istiyorum bir kontrol yapması için.

@claus sizin de fikirlerinizi almak isterim hocam.

Elektronikçiler belki yapabilir. Genelde ellerinde malzeme oluyor.

Hocam siz hayati bir hata yapmışsınız o düğmeyi çekerseniz 115'e patlaması normal inşallah diğer parçalara zarar vermemişsinizdir.

Fazla merak bunları doguruyormus demek ki hocam :D bakayım yarın arkadaşın 650W PSU ödünç alacağım testlerini yapacağım anakart yansa bir şey olmaz yenisini alacakdim zaten tek umudum ekran kartı R7 240 olmuş 600 700 TL.

Fazla merak bunları doguruyormus demek ki hocam :D bakayım yarın arkadaşın 650W PSU ödünç alacağım testlerini yapacağım anakart yansa bir şey olmaz yenisini alacaksın zaten tek umudum ekran kartı R7 240 olmuş 600 700 TL.

Onu bir test et hocam en son YouTube'da bir eleman test etmişti anakartı bile yakmıştı ama inşallah sende bir şey yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı