PSU'dan gelen sesin çözümü nedir?

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi PSU'dan yük altında iken değişik bir ses geliyor videosu da burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(PSU'dan olduğunun da bir nevi kanıtı elim ile PSU çıkışını bloklayınca ses azalıyor)
Bu sorunu ben nasıl çözebilirim? Sistemime zarar verir mi? Önerilerinizi bekliyorum.

Coil whine ise zarar vermez. Coil whine mı değil mi tam anlayamadım fakat coil Whine'a benziyor. PSU'nuz nedir?

Coil whine ise zarar vermez. Coil whine mı değil mi tam anlayamadım fakat coil Whine'a benziyor. PSU'nuz nedir?
thermaltake litepower aslında kötü değil ama bilmiyorum bu ses gelemye başladı. Yükde değil iken gelmiyor ama OBS+GTA 5 zamanı falan oluyor

Fan yataklarında bir sorun olabilir mi, çünkü siz hava çıkışını kapatınca seste ciddi değişim oluyor.
Evet seste değişim oluyor. Ama nedenini bilmiyorum pek sisteme hakim değilim.

Evet seste değişim oluyor. Ama nedenini bilmiyorum pek sisteme hakim değilim.
Fanı güzel bir şekilde durdurmayı deneyin böylelikle fandan mı kaynaklandığını anlamış olursunuz. Eğer fandan dolayıysa bir ara içini açıp tozunu alıp fan göbeğini yağlayabilirsiniz.

Fanı güzel bir şekilde durdurmayı deneyin böylelikle fandan mı kaynaklandığını anlamış olursunuz. Eğer fandan dolayıysa bir ara içini açıp tozunu alıp fan göbeğini yağlayabilirsiniz.
Youtube'da rehber niteliğinde bir video vs var mıdır bu konuda ? Bir de ben tek başıma halledebilir miyim yoksa bir bilgisayarcı (Güvenilir ve tanıdık) Yardım almalı mıyım ?

Youtube'da rehber niteliğinde bir video vs var mıdır bu konuda ? Bir de ben tek başıma halledebilir miyim yoksa bir bilgisayarcı (Güvenilir ve tanıdık) Yardım almalı mıyım ?
Fanı durdurmak için psu'yu kasadan ayırıp çalışırken fanın bulunduğu kısımdan bez sokabilirsiniz. Yağlama için belki bir rehber bulabilirsiniz ama henüz sorunun kaynağı belli değil.

Geri
Yukarı