PTT kargo kargoyu yanlış adrese gönderdi

ervy

Hectopat
AliExpress'ten bir klavye satın alırken adresimi doğru bir şekilde yazdım. Sonrasında kargom nerede diye bakarken adresin Adana aladağ olduğunu gördüm ama benim adresim Adana aladağ'da değil. Satıcının bir yanlışlık yaptığını düşünüyorum. PTT müşteri hizmetlerini aradığımda bana kargonuzun Adana aladağ şubesine gittiğini ve adres yanlışsa satıcıyla konuşup düzeltin dedi. Ben de dedim ki madem Adana şubesinde onu benim adresimdeki şubeye getiremez misiniz? Hayır ürünü iade etmeniz lazım falan dedi. Benim şimdi ne yapmam lazım? Yarın Adana aladağdaki PTT şubesini arayıp söylesem adresimdeki PTT şubesine getirebilir misiniz diye. Yoksa ürünü iade ve iptal edip tekrar sipariş edeceğim ama herhangi bir para ödeyecek miyim kargo veya gümrük için? Yani aldığım fiyat bana tekrardan aynı şekilde dönecek mi? Önerilerinizi bekliyorum.

PTT benim de kargomu yanlış yere teslim etti, müşteri hizmetlerini arayıp kargocunun numarasını istediğimde veremeyeceklerini dile getirip şikayet oluşturmamı istediler, Allahtan kargomu alan adam gelip teslim etti kargomu yoksa kayıplara karışacaktı. Kısacası önce satıcıyla iletişime geçip hangi adresi yazdığını sorun, eğer sizin adresinizi verdiyse ptt'de şikayet oluşturup şikayetinizin üstüne gidin.

PTT benim de kargomu yanlış yere teslim etti, müşteri hizmetlerini arayıp kargocunun numarasını istediğimde veremeyeceklerini dile getirip şikayet oluşturmamı istediler, Allah'tan kargomu alan adam gelip teslim etti kargomu yoksa kayıplara karışacaktı. Kısacası önce satıcıyla iletişime geçip hangi adresi yazdığını sorun, eğer sizin adresinizi verdiyse PTT'de şikayet oluşturup şikayetinizin üstüne gidin.

Şöyle ben AliExpress'ten klavye alırken sanırım satıcı adresimi yanlış girmiş tam anlamadım aşağıya fotoğraf bırakıyorum adresim Yalova da ama satıcı Adana aladağ seçmiş sanırım o yüzden oradaki PTT şubesine gitti yarın şubeyi arayıp söylesem yardımcı olurlar mı yoksa birazdan gidip siparişi iptal edip tekrar vereceğim.

PTT bence o konuda bayağı ketum davranır çünkü adres yanlış girilmiş ve o kutunun üstündeki kişi siz misiniz yoksa başkası mı bilemezler her ne kadar telefonun numaranız üstünde yazsa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı