PUBG ve Fortnite FPS Drop Neden Olur?

Berruhan67

Decapat
Fortnite, PUBG gibi oyunlarda FPS drop neden olur? Bir bilgisayar FPS testinde, FPS drop farkettim. Bu olay sistemden mi kaynaklanıyor? Ekran kaydı açıktı, buna o da sebep olabilir mi? O PC'yi almak istiyorum ama bu durumu görünce bir korktum. PUBG'de olmadı ama Fortnite de çok gördüm. Neden kaynaklanıyor? Sistemle ilgisi var mı?

MSI Afterburner ile oyun içi işlemci ve ekran kartı kullanım değerlerine bakın. Kullanımlardan dolayı drop yaşıyor olabilirsiniz. Bileşen sıcaklıklarını kontrol edin, harddiskin sağlıklı olduğundan emin olun. RAM kullanımının sınırda olup olmadığını kontrol edin. Son çıkan sürücüleri kurduğunuzdan emin olun.

HDD kullanımının nasıl %100 olabilirki. CPU demek istediniz galiba. Ve SSD üzerinde olduğu zaman sadece daha hızlı yazma ve okuma özelliğine sahip olur.
Nasıl HDD %100 olamaz? Oyunlarda ben hep yaşıyorum HDD %100 olunca droplar giriyor ara ara. Render yaparkende HDD ve CPU %70+ kullanıyor ve kastırıyor. Bilgisayar açılış hızım SSD Siz bilgisayara göre çok yüksek hızda açılıyor ancak kendine gelmesi 15 saniyeyi alıyor çünkü Görev yöneticisine baktığım zaman HDD %100 ve HDD'yi sömüren şey Antimalware Secure, Windows 10 Defender.

Daha almadım almak istiyorum. Testini izlerken fark ettim. Bu arada Monster Abra A5 v13.1 CPU 65 GPU 71 rAM 7 8 GB'tan ama CS:GO'da bile olmuş test videosunda. Bende de olur mu? Bi anda 120 140'tan 30 düşüyor. Fortnite'ta 80 den 25 falan düşüyor anlık olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içi işlemci ve ekran kartı kullanım değerlerine bakın. Kullanımlardan dolayı drop yaşıyor olabilirsiniz. Bileşen sıcaklıklarını kontrol edin, harddiskin sağlıklı olduğundan emin olun. RAM kullanımının sınırda olup olmadığını kontrol edin. Son çıkan sürücüleri kurduğunuzdan emin olun.
Kardeş adam bilgisayar testi diyor, alacağım diyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı