Python başlangıç için proje fikri

Görüntü işleme üzerine çalışmalar yapabilirsin. Oyun oynamayı seviyorsan görüntü işleme ile bazı oyunlarda otomasyon yapabilirsin. Keza gene görüntü işleme ile yapabileceğin şeylerin sınırı yok. Kamerada insan hareketlerini algılatıp ona göre işlemler de yaptırabilirsin. Örneğin görüntüdeki insan maske takıyor mu takmıyor mu? Bunu algılayan bir sistem yapabilirsin. GTA V de otomatik sürüş botu yapabilirsin. Bildiğin Tesla'daki line detection. Tabii bu sistemi ne kadar geliştireceğin de sana kalmış.

Benim tavsiyem görüntü işleme üzerine projeler yapman. Gerçekten daha eğlenceli. Hem bu bahsettiğim konular yapay zekanın giriş konuları. Buradan sonrasında yaptığın sistemi eğitip geliştiriyorsun. Görüntü işleme üzerine çalışacak olursan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Çok bir şey bildiğimden değil ama temel seviyede yardımcı olabilirim.

Bir ara eskiden kendi çapımda basit bir görüntü işleme üzerine Brawlhalla da otomasyon yapmıştım. Okul falan araya girince kaldı tabii. Videosunu aşağıya bırakıyorum belki izleyip heveslenirsin 😂

Ben hep oyunlara bot yapmak istiyordum, ama nasıl yapacağımı bilmiyordum, yani Python'u nasıl oyunla birlikte çalıştıracağımı. Sormak istediğim bir şey var. Ben şu an kendi bilgim ile hiçbir program yapamam (internete bakmadan) bunu nasıl düzeltirim, öğrenmeye çalışıyorum ama çok çabuk unutuyorum, bu yüzden birkaç kez öğrenmeyi yarıda bıraktım.

Ben hep oyunlara bot yapmak istiyordum, ama nasıl yapacağımı bilmiyordum, yani Python'u nasıl oyunla birlikte çalıştıracağımı. Sormak istediğim bir şey var. Ben şu an kendi bilgim ile hiçbir program yapamam (internete bakmadan) bunu nasıl düzeltirim, öğrenmeye çalışıyorum ama çok çabuk unutuyorum, bu yüzden birkaç kez öğrenmeyi yarıda bıraktım.
İngilizcen var ise bir sürü ingilizce kaynak var. Türkçe kaynakların sayısı da az değil. Kaç yaşındasın? Ne okuyorsun? Kariyer hedeflerin neler? Bunları göz önünde bulundurarak bir plan çizebilirsin kafanda. Dediğin unutma olayı için de; sabırlı olup sindirerek gitmek gerekiyor. Öğrendiklerini pratikte geliştirmen lazım. Öğrenip öğrenip uygulamazsan dediğin gibi unutuluyor. İnternetteki kurslarsa ödevli, sınavlı kursları tercih et. Loopları mı öğrendin, ardından hemen looplarla ilgili projeler yap. Hata yapıp düzelttikçe anlıyorsun. ÖM atarsan daha detaylı yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı