Python gerçekten kolay mı?

Hocam ben bu öğreneceğim dili SQL ile kullanmak istiyorum. SQL ile Python birbirine uyumlu sanırım ama siz ne önerirsiniz SQL için?

SQL'i her dil ile kullanabilirsiniz. Sıfırdan başlıyorum diyorsanız algoritma mantığını ve temellerini anlamak için Python ideal bir dil. Syntax'ı vs oldukça kolay. Tavsiyem Python ile başlamanız. Zaten öğrendikçe ve hedef belirledikçe yapacağınız işe göre yeni dilleri öğrenmekte çok zorlanmazsınız bir dili öğrendikten sonra.

Tamam hocam sağ olun. Peki Python'u öğrendikten sonra diğer dillere daha zor mu geçerim? Ya da ne kadar sürede alışabilirim?
Hocam kişinin yeteneğine kalmış ama Python'un rahatlığına alıştıktan sonra biraz zorlanabilirsiniz. Uygulama geliştirmek vs. için C# veya C++ öğrenmeniz daha iyi olacaktır. Tabii minik programlar yaparım diyorsanız da Python kullanmak mantıklı.

Yazımı kolay, doğru ama sırf bu yüzden kolay diyen biri pek çok modül ile libraryi ve ileri düzey argümanları teker teker kullanmamıştır. Python, sadece input() ve print()'ten ibaret değil arkadaşlar.

"Neden böyle düşünüyorsun?" derseniz cevaplayayım: Ruby'nin suçu neydi? Python ile Ruby benzer diller. Öyle ki şu iki komutun farkı yok. Sadece biri Ruby, biri Python:
Ruby:
print("Hello World!")
Python:
print("Hello World!")
Böyle olursa Python'a kolaylığı abartılmış bir dil demem normal.

Son düzenleme:
Hocam ben bu öğreneceğim dili SQL ile kullanmak istiyorum. SQL ile Python birbirine uyumlu sanırım ama siz ne önerirsiniz SQL için?
Python uygundur hocam ama yinede telegramdan yazılımcılar gruplarına sorun daha fazla kişiden fikir alın ben python kullanırım.

Yani kolay dediğimiz şey daha basit kullanışlı ve diğer dillerde uzun yazdığınız kodları burada kısa şekilde yazabiliyorsunuz. Ama bir sorunu var. C ile program yazınca hızlı bir biçimde açılırken Python'da daha yavaş açılıyor.
C dediğiniz dil makineye yakın bir dildir. Bu nedenle hızlıca yanıt alabiliyorsunuz. Ancak Python scripting bir dildir ve makine ile etkileşime girmesi daha uzun sürer.

Daha önceden herhangi bir programlama dili bilen birisi, hiç bilmeyen birisinden daha kolay öğrenir o kadar. Bunun haricinde Python kolay falan değil, aksini iddia eden sağlam bir projesini göstersin bakalım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı