Q8400 sistem hangi macOS sürümünü destekler?

Makaleler
3
RAM
4 GB DDR2 667 MHz RAM
SSD veya HDD modeli
Toshiba OCZ TR200
Ekran kartı
ATI Radeon HD 4650
Anakart
Hatırlamıyorum.
İşlemci
Intel Core 2 Quad Q8400
İstanbul'a geri dönünce Windows 11 yüklü kasa toaster'ıma Hackintosh yapmak istiyorum. Ama hangi sürümü desteklediğini bilmiyorum. Hangi macOS sürümü bunun için idealdir?
Şu an hatırladıklarım:
Intel Core 2 Quad Q8400 işlemci
ATI Radeon HD 4650 ekran kartı (APU gözükmüyor/yok)
4 GB DDR2 667 MHz RAM.
Toshiba OCZ TR200 240GB SSD (evet)
(Başka detaylar isterseniz söyleyin, gelince size aktaracağım.)
İyi geceler dilerim!

4670 ile iMac11,2 cihazında Big Sur 11.2.3 çalıştırılmış. Deneyebililirsin Big Sur. işlemcinin SSE4,2 olmasa da bu sanallaştırma ile kazandırılabiliyor. Bu EFI ile deneyebilirsin. Eğer UEFI desteği yoksa anakartında bu imaj ve EFI ile deneyebilirsin.
@Windows 11 Bükücü

4670 ile iMac11,2 cihazında Big Sur 11.2.3 çalıştırılmış. Deneyebililirsin Big Sur. işlemcinin SSE4,2 olmasa da bu sanallaştırma ile kazandırılabiliyor. Bu EFI ile deneyebilirsin. Eğer UEFI desteği yoksa anakartında bu imaj ve EFI ile deneyebilirsin.
@Windows 11 Bükücü
Monterey kurabilir miyim acaba? SSE 4,2 nedir? Anakartım UEFI desteklemiyor bu arada.

Monterey hakkında bilgim yok şu an Big Sur denemek daha mantıklı. Siz imajı indirin daha sonra bana haber verin. Deneme yapıyoruz şu an. Bu arada Windows yanına kurulum yapacaksan ilk Mojave denemek daha mantıklı.
Deneyeceğim en yakın zamanda.
Monterey hakkında bilgim yok şu an Big Sur denemek daha mantıklı. Siz imajı indirin daha sonra bana haber verin. Deneme yapıyoruz şu an. Bu arada Windows yanına kurulum yapacaksan ilk Mojave denemek daha mantıklı.
Rahatsız ettiğim için özür dilerim de, bunun için kext(?)’leri nasıl bulabilirim? (Ethernet kartı, ekran kartı, vs.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı