Q8400 Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Hata var kardesim :) Anakart modeliniz G31M3 V2 oluyor. Zaten ram ekleyemiyorsunuz max. 4GB destekliyor. Dediğim gibi R7 360 ekran kartı alınız.

Hocam, cahilliğime ver ya internette de MSI N1996 diye aratınca çıktığı için o sandım pek anlamam bu işlerden. Ayrıca bu kadar çaba ekran kartını iyi bir şey istiyorum ondan :D

235W diyor sanırım ama bana sorsanız 200W bile veremiyordur da güvenmediklerinden ekran kartı koymayıp onboard chipsetle bırakmışlardır :)

Olabilir. :)

Aslında şu ekran kartını öneririm: ASUS R7 360 O.C
Anladığım kadarıyla bilgisayarı alalı 3-4 yıl olmuş veya daha eski bir bilgisayar. Bu yüzden psu biraz eski veya yetersiz kalabilir. Bu nedenle yeni, sağlıklı bir sistem toplamanı tavsiye ederim.
Msı R7 250 OC'da alınabilir.

Bilgisayar 2009 Temmuz alımı.

Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. İşe ekran kartından başladım. Biraz kullanayım ömrünü tamamlasın toptan değiştireceğim. Bir de bütçe sıkıntı yoksa çoktan değişmişti. İşe ekran kartından başlamamın da bir nedeni aslında o.

Hocam, R7 250 almaya karar verdim ne düşünüyorsunuz? Son bir toparlarsak...

Tam 400 tl bir bütçeniz varsa... Bütçenize en uygun ve tam 400 tl olan bir ekran kartı olan Asus R7 360 almanız sizin açınızdan daha iyi ve R7 250'ye nazaran daha performanslı olacaktır. Kötü olan tarafı ise bu ekran kartının güç tüketimi sizin psunuza göre biraz daha fazla. Besleyemeyebilir. Yeni bir psu almanız ya da komble yeni bir bilgisayar toplamanızı tavsiye ediyorum. R7 250'de iyi bir ekran kartı ama daha iyisi varken ve bütçeniz buna uygunken daha kötüsünü almak niye?

Tam 400 tl bir bütçeniz varsa... Bütçenize en uygun ve tam 400 tl olan bir ekran kartı olan Asus R7 360 almanız sizin açınızdan daha iyi ve R7 250'ye nazaran daha performanslı olacaktır. Kötü olan tarafı ise bu ekran kartının güç tüketimi sizin psunuza göre biraz daha fazla. Besleyemeyebilir. Yeni bir psu almanız ya da komble yeni bir bilgisayar toplamanızı tavsiye ediyorum. R7 250'de iyi bir ekran kartı ama daha iyisi varken ve bütçeniz buna uygunken daha kötüsünü almak niye?

Kenara para bırakmak istiyorum. Ayrıca R7 250 şimdilik işlevimi görecek. Bir seneye sistem değişir zaten.

Sizce R7 250 sorun çıkarır mı güç kaynağı açısından?

Q8400 ile r9 280x kullanıyordum. Fakat yük altında yaklaşık 350w'a kadar güç tüketimi vardı. En az 500w güç kaynağınız olmalı ki sağlam bir kart alasınız. Aksi halde 250w'ı bile zor veren bu psu ile en fazla r7 250 gibi bir kartı kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı