Q9400 ve GTX 750 Ti sisteme PSU önerisi

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Öncelikle kesin bir cevap alamadım şu ana kadar ve sonucunda ne olacağı konusunda hiçbir fikrim yok. PC'den anlayan bir yakınım üsteleyerek PSU'mun yetmeyeceğini sistemi yakacağımı söylüyor. Sistem parçalarım;
GTX 750 Ti, Intel Quad Core Q9400,8 GB 1333MHz RAM, 500GB HDD, 1 tane DVD ROM, monitör vb.
tam olarak işlemci ile ekran kartı 155W harcıyor. Eski sistemim 151W harcıyordu. Fakat yeni parçalarla full yükte yani %100 kullanımda sıkıntı çıkarmı beni aydınlatacak bir cevap verirseniz sevinirim. Güç kaynağımın markası ise vento. Ve 2 tane 12V kanalımı var anlayamadım onu da söylerseniz mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200119_185151.jpg
    IMG_20200119_185151.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerinde yazanı veren Asus üretimi bir ürün kullanıyorsun o sisteme yeter sıfır olduğu zaman.
Tabi aradan geçen zaman ile verimi düşebilir. Kapasitans değerleri azaldığı için parazitli akım çıkaracaktır. Bu bakımdan kullanırsın lakin yüke girdiğinde yeniden başlatma gibi sorunlar yapar aklında olsun.

Üzerinde yazanı veren Asus üretimi bir ürün kullanıyorsun o sisteme yeter sıfır olduğu zaman.
Tabi aradan geçen zaman ile verimi düşebilir. Kapasitans değerleri azaldığı için parazitli akım çıkaracaktır. Bu bakımdan kullanırsın lakin yüke girdiğinde yeniden başlatma gibi sorunlar yapar aklında olsun.
Öncelikle vento yazmasına rağmen bu PSU Asus markadır görsellerde ve araştırdığıma göre aynı değerleri veriyor ikisi. Ve dediğininiz gibi güç kaynağım uzun süredir kullanımda 2011-2012 senelerinden beridir. Fakat 2017-2019 arası pc bozuldu ve kullanmadım. Şimdi ise yaptırıyorum kısaca 3 senedir aktif durumda değil. Sonuç olarak oyun oynayacağım. Herhangi problem olmassa sıkıntısız kullanabilirmiyim?

1- O güç kaynağına yerinde olsam hiç güvenmezdim. En fazla oyundayken sistem kapanır sen de PSU değiştirirsin.
2-Sakın o sisteme yatırıyım yapma. Ben Q9550 3.5GHZ (OC) 8GB RAM sistem topladım. Kağıt üzerinde darboğaz olmaması gerek fakat acayip derecede darboğaz yapıyor. O sistemle ne Battlefield online ne de GTA 5 de kalabalık bölgeden son hızla geçebilirsin (Acayip takılıyor). Hiç para harcama. Lütfen benim yaptığım hatayı yapma. Zaman ve para kaybı.

Öncelikle vento yazmasına rağmen bu PSU Asus markadır görsellerde ve araştırdığıma göre aynı değerleri veriyor ikisi. Ve dediğininiz gibi güç kaynağım uzun süredir kullanımda 2011-2012 senelerinden beridir. Fakat 2017-2019 arası pc bozuldu ve kullanmadım. Şimdi ise yaptırıyorum kısaca 3 senedir aktif durumda değil. Sonuç olarak oyun oynayacağım. Herhangi problem olmassa sıkıntısız kullanabilirmiyim?
Eğer XP veya 7 yükleyip eski oyunları oynamak için değilse Core 2 işlemciye yatırım yapmayın derim.

Eğer XP veya 7 yükleyip eski oyunları oynamak için değilse Core 2 işlemciye yatırım yapmayın derim.
Maalesef ki yapmak zorundayım. Fakat uygun zamanda güzel PC toplayacağım.
1- O güç kaynağına yerinde olsam hiç güvenmezdim. En fazla oyundayken sistem kapanır sen de PSU değiştirirsin.
2-Sakın o sisteme yatırıyım yapma. Ben Q9550 3.5GHZ (OC) 8GB RAM sistem topladım. Kağıt üzerinde darboğaz olmaması gerek fakat acayip derecede darboğaz yapıyor. O sistemle ne Battlefield online ne de GTA 5 de kalabalık bölgeden son hızla geçebilirsin (Acayip takılıyor). Hiç para harcama. Lütfen benim yaptığım hatayı yapma. Zaman ve para kaybı.
Peki kaç W'lık bir güç kaynağı önerebilirsiniz. Bütçem kısıtlı olduğundan isabetli kararlar vermek zorundayım.

Eğer PSU'yu yeni bilgisayarda kullanmakta istiyorsanız gray label VS550 80+ veyahut High Power 500W 80+ öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı