Q9400 vs Q9550

Hocam hiç masrafa girmenize gerek yoktur. Bende aynı bu şekilde bir yükseltme yapmayı düşünüyordum ama parçalar çok eski olduğu için çalışıp çalışmayacağı bile şüpheli.
Eski parçalar olduğu para vermeye bile değmez ve riskide var.
Oyun falan oynayacaksanız yükseltmeye bu parçalarla bakmayın.
2000₺ kadar bütçeniz varsa eğer H61 anakart, 8 GB DDR3 i52400 işlemci ve RX550 ya da GTX 660 bulunur.

Eğer sadece hızdan dolayı şikayetciysez bir tane SSD alın geçin direk. Dahası gereksiz olur.

Kendim için almıyorum Mersin'e kargolayacağım öyle bir kombinasyon yapabilirim ama maksimum bütçeye 1500 dendiği için sadece R7 240 alıp bile yollayabilirim 1 sene götürse yeter dedi. Yeni bilgisayar toplayacağım yine DDR3e masrafa gerek yok mevcut sistemi Update yapıp idare etsin yeter kafasındayım.

Kendim için almıyorum Mersin'e kargolayacağım öyle bir kombinasyon yapabilirim ama maksimum bütçeye 1500 dendiği için sadece R7 240 alıp bile yollayabilirim 1 sene götürse yeter dedi. Yeni bilgisayar toplayacağım yine DDR3e masrafa gerek yok mevcut sistemi Update yapıp idare etsin yeter kafasındayım.
Google'da felan gezecekse sadece ekran kartı almaya gerek kalmaz bence. Ssd işi çözer gibi. Birde sistem de hangi parçalar var ki?

Google'da felan gezecekse sadece ekran kartı almaya gerek kalmaz bence. Ssd işi çözer gibi. Birde sistem de hangi parçalar var ki?
Hocam öğrendim q9400 önceden almış uyumlu değilmiş sanırım işlemci upgrade yapamam gibi duruyor E serisi önerebilcieğniiz varsa açığım lol belki arada valo falan oynar. R7 240 alacağım yoksa diğer işlemciler her türlü darboğaz yapacak gibi gt 1030 düşündüm ama droptan oyun oynayamaz. H61 ile 8gb ram setleri oluyor lakin onları alsam bile monte yapacağını sanmıyorum.

Hobi amaçlı sistemimde AMD Phenom II X2 565 ve GTS 450 kullanıyorum dandik bir psu ile hem de bahsettiğim kartın ekstra güç girişi de var. Ekstra güç girişi olmayan ekran kartlarını 250w psu kaldıracaktır.

Ekran kartı olarak ne alırsanız alın belleklerinin GDDR5 olmasına dikkat edin. Bazı modellerin 2-3 farklı cinsi oluyor GGDR5 ve GDDR3 gibi.

Daha modern bir kart olarak GT 1030 da düşünülebilir bu sistem için.
Hocam istanbul içi ddr 3 h61 ram ve işlemci üçlüsü bulabilir miyiz h61 olmak zorunda değil? Bütçeyi de çok aşmasın 1.5k falan olsun maks.

Hocam öğrendim q9400 önceden almış uyumlu değilmiş sanırım işlemci upgrade yapamam gibi duruyor E serisi önerebilcieğniiz varsa açığım lol belki arada valo falan oynar. R7 240 alacağım yoksa diğer işlemciler her türlü darboğaz yapacak gibi gt 1030 düşündüm ama droptan oyun oynayamaz. H61 ile 8gb ram setleri oluyor lakin onları alsam bile monte yapacağını sanmıyorum.
Hocam LoL ve Valorant'da TPM 2.0 illeti olduğu için açılmaz o sistemlerde. Anakart desteklemiyor TPM 2.0 modülünü. Ayrı olarak satılıyor ve takıyorlar ama olumlu bir sonuç alabiliyorlarmı bilmiyorum.
Monte yapmasında bir şey yokki bence, en kötü bir tane bilgisayarcıya toplattırır.
Ama oyun oynayacaksa 775 pine hiç bakmayın bile değmez.

Hocam LoL ve Valorant'da TPM 2.0 illeti olduğu için açılmaz o sistemlerde. Anakart desteklemiyor TPM 2.0 modülünü. Ayrı olarak satılıyor ve takıyorlar ama olumlu bir sonuç alabiliyorlarmı bilmiyorum.
Monte yapmasında bir şey yokki bence, en kötü bir tane bilgisayarcıya toplattırır.
Ama oyun oynayacaksa 775 pine hiç bakmayın bile değmez.
Öyle yapacağım istanbul civarı bakabilir misiniz ddr 3 8gb ram ve üstünde işlemci olsa yeter.

Hocam inanın hiç anlamam çalışıp çalışmadığı ile ilgili. Şimdi bir ilan atarım, alırsınız çalışmaz felan.
Parça önerebiliyorum ben sadece. O konular da bilgim yoktur.
Benim evde i3 2120 var hocam onun yanına gt 1030 alsa taksın kullansın olmaz mı ya benim rx 460 ile darboğaz yaptıydı ama.

Yani 2 çekirdekli bir işlemciden ne kadar performans bekleyebilirsiniz ki hocam bilemedim.
R7 240 ile sorunsuz kullandıydım da haklısınız.

Yani 2 çekirdekli bir işlemciden ne kadar performans bekleyebilirsiniz ki hocam bilemedim.
h61 8 gb rami 1200e hallettim işlemci darboğaz yaparsa kargolatırım i5 3470 ile değiştiririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı