QCY HT05 vs QCY HT07

ert.gr.l

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu aralar kulaklık almayı düşünüyorum. ANC özelliği iyi olan iki kulaklık olarak bu kulaklıkları buldum.
HT07 bass olarak daha iyi diyorlar benim için baslar daha önemli ama top tasarımı biraz ban kaba gibi geliyor. Videolara baktım ama böyle birisnin düz bir şekilde kulaklıktakılıyken yüzünü gösterdiği bir fotoğraf göremedim eminim ki formumda kullanan arkadaşlar vardır. Bunlar bana yardımcı olabilir mi? Yüzlerini sansürleyip fotoğraf atıp veya internetten önünden gözüken bir fotoğraf bulabilir mi?

Ayrıyeten ses yalıtımı olarak hangisi daha iyi?

Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Selamün Aleyküm beyler.
Ben ht05'i iki kere uzun süre kullandım iki kere de kaybettim. (kulaklıkla ilgili değil benimle ilgili xd) Çok da memnundum kulaklıklardan. Bugüne kadar çok kulaklık kullandım ama neredeyse her yönüyle memnun etmişti beni ht05.
Biraz uzun olacak :)
Öncelikle ht05'in artı eksilerinden bahsedeceğim;
+ Kulaklığın ses netliği ve bas doygunluğu beni çok tatmin etmişti. Daha çok elektro ve bass ağırlıklı parçalar dinlerim ama ara ara pop, rock, klasik de dinlediğim oluyor. Buna rağmen hiçbirinde seste bir boğukluk veya parazit olmamıştı.
+ Telefonum Poco X3 pro. AAC kodeksiyle bağlıyordum her seferinde. SBC kodeği ile aralarında çok fark göremedim ama sbc'yi de pek denediğim söylenemez zaten. Kulaklığın sahne genişliği gayet iyi ve konser, festival gibi açık veya kapalı alanların sesleri de çok net geliyor. Özellikle uygulamasından equalizer'dan bass'ı seçerseniz, bass performansından tam verim alırsınız bence.
+ Tiz ağırlıklı bir kulaklık olmamasına rağmen, vokal ve enstrüman seslerini tek tek seçebiliyordum.
+ Denediğim ilk Anc'li ve Şeffaf modu olan kulak içi kulaklıktı. Zaten genel olarak bu konuda kulak içi'ler pek performans vaat etmese de çok memnun kaldım performanslarından. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde ikisini de kullanabilmek hayatıma kalite kattı diyebilirim. 40 db'e kadar kesiyor diye biliyorum anc modu. Metrobüs, metro veya sessiz olunması gereken ortamlarda çok işe yarıyor. Fakat ortam sesi bambaşka boyut. Enes abinin dediği gibi güncelleme öncesi resmen en küçük sesi duyuyordunuz. Ona rağmen hala top tier bir ortam sesi özelliği var bence. Ben işe gittiğim zamanlarda telefonda konuşurken veya müzik dinlerken bir yandan da etrafın sesini duymak muazzam oluyordu. O yüzden açıkçası performansı iyi değil diyenlere bakmayın. Ben kulak üstü de beats pro kullandım, belki 2 tık üstündür bu konuda ve kulak içi olup bu fiyata bu performansı vermesi, kaçırılmamalı.
+ Mikrofon kalitesi. Zaten videolardaki testlerden de görmüşsünüzdür kalitesini. Özellikle dışarıdaki rahatsız edici sesi de engellemesi (enc oluyordu bu da sanırım) çok iyi oluyor. Özellikle mikrofonu ve konforu çok iyi diye meraktan huawei freebuds se almıştım. Mikrofon denildiği gibi net olsa da dışarıdaki rüzgar, konuşma vb seslerin hepsini alıyor maalesef. O yüzden ht05'i önde tutarım mikrofon konusunda.
+ Telefona 3-4 saniyede bağlanıyor max.
+ Ve önemsiz gibi duran ama önemli özelliklerden biri de tekrardan açmak için kutusuna koymanıza gerek yok, kulaklık üzerinden açabiliyorsunuz kulaklıkları ki bu da benim gibi kulaklıkları dışarıda bırakan biri için harika özellik. Çok dışarıda durursa zaten uyku moduna alıyor.
+ Uygulama desteği. İki kulaklığı da, 1'li 2'li ve 3'lü tıklama olarak modifikasyonlar yapılabilmesi (ki bu dokunmalara da hızlı cevap veriyor) çoğu uygulamada olmayan bir özellik örn: huawei se'nin uygulamasında sadece 1'er ve 2'şer tıklama olarak özelleştirme var)
+ Kulaklık kaybolursa veya bir yere düşürürseniz eğer telefona bağlıysa uygulamadan ses çıkartmasını sağlayıp kulaklığı bulabiliyorsunuz. (bir kere yaşadım bu durumu ve bulundu gerçekten)
Ht05'in eksi yönleri;
- Her kulak içi kulaklıkta olduğu gibi bir süre sonra ağrı yapmaya başlıyor. Özellikle benim kulaklar büyük olmasına rağmen 1 saat civarı sonrasında ağrı yapabilir.
- Spor yaparken terden-yağdan gevşeyip kulaktan düşme durumu var. Elinizle düzetmek zorunda kalabilirsiniz. Spor için bir şeyler arıyorsanız kesinlikle kancalı olanlardan almanızı öneririm.
- Uygulama desteği pek kaliteli değil. Bağlanması 6-7 saniye alabiliyor. Ayrıca içindeki kulaklığı bul olayı biraz dandirikten çünkü kaybolma gibi bir durumda sadece telefona bağlıysa yardımcı olabiliyor. Anca kullanma sırasında yardımcı olur yani. Ve haritada yer gösterme olayı ise hiç doğru düzgün çalışmadı bence. Belki ben berecemedim ya da kulaklıkta bir sorun vardır bilemem ama eskiden gittiğim yerleri gösteriyordu hep. (Bu fiyata pek de önemli bir konu değil ama bu bence)
- Şeffaf mod açılında eğer yüksek seviyedeyse telefonda konuşuyorsanız dışarıdaki sesleri alabiliyor konuşmaya. Bunun için zaten uyarı koymuşlar, o yüzden önemsiz denilebilir.
- Kulaklığın kutusu geniş bir kapak olarak açılıyor. Bizim airpods'lardaki gibi tak aç tak kapa değil yani. Biraz güvensiz hissettiriyor. Aç kapa şeklinde olsa daha iyi olurmuş.

Şimdi de ht07'ye geçiyorum.

Öncelikle belirteyim, yazacaklarım sonucunda servise vermeye karar verdim. 16 kasımdan beri inceleniyor. Henüz bir cevap gelmedi.

Evet, biraz uzun oldu çünkü aslında ht07'nin aynı işlemciye sahip olması gerektiği için de aşağı yukarı bu özellikleri vermesi gerekiyor *FAKAT*
HT07'yi yeni modeldir, hem spora uygun olur diye hem küçük kapaklı diye almak istedim. Zaten fiyatlar neredeyse aynı. Model farklılığı olacaktı..
Ht05'e karşılaştırmalı eksiler olarak yazıyorum;
+ Bir kere sesi o kadar net değil, bass ağırlıklı olması gerekirken bass performansı zayıf, uygulamadan ayar yapsam da pek bir şey değişmedi.
+ Anc ve ortam sesi özelliği yine geride kalmış, özellikle ortam sesi çok geride bence.
+ En çok kullandığım özelliklerden biri ortam sesiyle telefon görüşmesi ve bu esnada bende radyo dalgalanması gibi sesler oluştu. Dışarıdaki sesi de gayet alıyordu. Bayağı rahatsız etmişti beni.
+ Telefona bağlanması yer yer 8-9 saniye yer yer hızlı bağlanıyordu. Bazen bağlanıp kopuyordu falan, sinir etmişti beni bu durum çok.
Aklıma gelen bunlar. Ne sevinçle alıp, bayağı hayal kırıklığı olmuştu benim için. Yorumlara güvenmiştim bende halbuki. Bakalım şimdilik serviste. Bendekinde sorun vardır belki de. Veyahut çok yeni bir kulaklık güncelleme alması gerekir belki bilemem. Ona göre güncelleyeceğim durumu.

Tam bir karşılaştırma olmadı ama en azında ht05 alma isteyenler gönül rahatlığıyla alabilirler eğer kulakları biraz büyükse. Şimdilik ht05 ile gidebilir diyorum. Güle güle kullanın.

Selamünaleyküm.
Ben HT05'i iki kere uzun süre kullandım iki kere de kaybettim. (kulaklıkla ilgili değil benimle ilgili xd) çok da memnundum kulaklıklardan. Bugüne kadar çok kulaklık kullandım ama neredeyse her yönüyle memnun etmişti beni ht05.
Biraz uzun olacak :)
Öncelikle HT05'in artı eksilerinden bahsedeceğim;
+ Kulaklığın ses netliği ve bas doygunluğu beni çok tatmin etmişti. Daha çok elektro ve bass ağırlıklı parçalar dinlerim ama ara ara pop, rock, klasik de dinlediğim oluyor. Buna rağmen hiçbirinde seste bir boğukluk veya parazit olmamıştı.
+ Telefonum POCO X3 Pro. Aac kodeksiyle bağlıyordum her seferinde. Sbc kodeği ile aralarında çok fark göremedim ama Sbc'yi de pek denediğim söylenemez zaten. Kulaklığın sahne genişliği gayet iyi ve konser, festival gibi açık veya kapalı alanların sesleri de çok net geliyor. Özellikle uygulamasından Equalizer'dan Bass'ı seçerseniz, bass performansından tam verim alırsınız bence.
+ Tiz ağırlıklı bir kulaklık olmamasına rağmen, vokal ve enstrüman seslerini tek tek seçebiliyordum.
+ Denediğim ilk ANC'li ve şeffaf modu olan kulak içi kulaklıktı. Zaten genel olarak bu konuda kulak içi'ler pek performans vaat etmese de çok memnun kaldım performanslarından. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde ikisini de kullanabilmek hayatıma kalite kattı diyebilirim. 40 DB'e kadar kesiyor diye biliyorum ANC modu. Metrobüs, metro veya sessiz olunması gereken ortamlarda çok işe yarıyor. Fakat ortam sesi bambaşka boyut. Enes abinin dediği gibi güncelleme öncesi resmen en küçük sesi duyuyordunuz. Ona rağmen hala top tier bir ortam sesi özelliği var bence. Ben işe gittiğim zamanlarda telefonda konuşurken veya müzik dinlerken bir yandan da etrafın sesini duymak muazzam oluyordu. O yüzden açıkçası performansı iyi değil diyenlere bakmayın. Ben kulak üstü de Beats Pro kullandım, belki 2 tık üstündür bu konuda ve kulak içi olup bu fiyata bu performansı vermesi, kaçırılmamalı.
+ Mikrofon kalitesi. Zaten videolardaki testlerden de görmüşsünüzdür kalitesini. Özellikle dışarıdaki rahatsız edici sesi de engellemesi (enc oluyordu bu da sanırım) çok iyi oluyor. Özellikle mikrofonu ve konforu çok iyi diye meraktan Huawei FreeBuds SE almıştım. Mikrofon denildiği gibi net olsa da dışarıdaki rüzgar, konuşma vb seslerin hepsini alıyor maalesef. O yüzden HT05'i önde tutarım mikrofon konusunda.
+ Telefona 3-4 saniyede bağlanıyor Max.
+ Ve önemsiz gibi duran ama önemli özelliklerden biri de tekrardan açmak için kutusuna koymanıza gerek yok, kulaklık üzerinden açabiliyorsunuz kulaklıkları ki bu da benim gibi kulaklıkları dışarıda bırakan biri için harika özellik. Çok dışarıda durursa zaten uyku moduna alıyor.
+ Uygulama desteği. İki kulaklığı da, 1'li 2'li ve 3'lü tıklama olarak modifikasyonlar yapılabilmesi (ki bu dokunmalara da hızlı cevap veriyor) çoğu uygulamada olmayan bir özellik örneğin: Huawei SE'nin uygulamasında sadece 1'er ve 2'şer tıklama olarak özelleştirme var)
+ Kulaklık kaybolursa veya bir yere düşürürseniz eğer telefona bağlıysa uygulamadan ses çıkartmasını sağlayıp kulaklığı bulabiliyorsunuz. (bir kere yaşadım bu durumu ve bulundu gerçekten)
HT05'in eksi yönleri;
- Her kulak içi kulaklıkta olduğu gibi bir süre sonra ağrı yapmaya başlıyor. Özellikle benim kulaklar büyük olmasına rağmen 1 saat civarı sonrasında ağrı yapabilir.
- Spor yaparken terden-yağdan gevşeyip kulaktan düşme durumu var. Elinizle düzetmek zorunda kalabilirsiniz. Spor için bir şeyler arıyorsanız kesinlikle kancalı olanlardan almanızı öneririm.
- Uygulama desteği pek kaliteli değil. Bağlanması 6-7 saniye alabiliyor. Ayrıca içindeki kulaklığı bul olayı biraz dandirikten çünkü kaybolma gibi bir durumda sadece telefona bağlıysa yardımcı olabiliyor. Anca kullanma sırasında yardımcı olur yani. Ve haritada yer gösterme olayı ise hiç doğru düzgün çalışmadı bence. Belki ben berecemedim ya da kulaklıkta bir sorun vardır bilemem ama eskiden gittiğim yerleri gösteriyordu hep. (bu fiyata pek de önemli bir konu değil ama bu bence)
- Şeffaf mod açılında eğer yüksek seviyedeyse telefonda konuşuyorsanız dışarıdaki sesleri alabiliyor konuşmaya. Bunun için zaten uyarı koymuşlar, o yüzden önemsiz denilebilir.
- Kulaklığın kutusu geniş bir kapak olarak açılıyor. Bizim AirPods'lardaki gibi tak aç tak kapa değil yani. Biraz güvensiz hissettiriyor. Aç kapa şeklinde olsa daha iyi olurmuş.

Şimdi de HT07'ye geçiyorum.

Öncelikle belirteyim, yazacaklarım sonucunda servise vermeye karar verdim. 16 Kasım'dan beri inceleniyor. Henüz bir cevap gelmedi.

Evet, biraz uzun oldu çünkü aslında HT07'nin aynı işlemciye sahip olması gerektiği için de aşağı yukarı bu özellikleri vermesi gerekiyor *fakat*
HT07'yi yeni modeldir, hem spora uygun olur diye hem küçük kapaklı diye almak istedim. Zaten fiyatlar neredeyse aynı. Model farklılığı olacaktı.
HT05'e karşılaştırmalı eksiler olarak yazıyorum;
+ Bir kere sesi o kadar net değil, bass ağırlıklı olması gerekirken bass performansı zayıf, uygulamadan ayar yapsam da pek bir şey değişmedi.
+ ANC ve ortam sesi özelliği yine geride kalmış, özellikle ortam sesi çok geride bence.
+ En çok kullandığım özelliklerden biri ortam sesiyle telefon görüşmesi ve bu esnada bende radyo dalgalanması gibi sesler oluştu. Dışarıdaki sesi de gayet alıyordu. Bayağı rahatsız etmişti beni.
+ Telefona bağlanması yer yer 8-9 saniye yer yer hızlı bağlanıyordu. Bazen bağlanıp kopuyordu falan, sinir etmişti beni bu durum çok.
Aklıma gelen bunlar. Ne sevinçle alıp, bayağı hayal kırıklığı olmuştu benim için. Yorumlara güvenmiştim bende halbuki. Bakalım şimdilik serviste. Bendekinde sorun vardır belki de. Veyahut çok yeni bir kulaklık güncelleme alması gerekir belki bilemem. Ona göre güncelleyeceğim durumu.

Tam bir karşılaştırma olmadı ama en azında HT05 alma isteyenler gönül rahatlığıyla alabilirler eğer kulakları biraz büyükse. Şimdilik HT05 ile gidebilir diyorum. Güle güle kullanın.

Emeğinize sağlık, güzel inceleme olmuş. Bu durumda HT05 ses netliği olarak daha önde, doğru mu? Ben QCY T13 kullanıyorum ve memnunum ama ses kalitesi olarak HT05'i tercih edebilirim.

Emeğinize sağlık, güzel inceleme olmuş. Bu durumda HT05 ses netliği olarak daha önde, doğru mu? Ben QCY T13 kullanıyorum ve memnunum ama ses kalitesi olarak HT05'i tercih edebilirim.
QCY T13 ve QCY T18' i denemediğim için bilemiyorum hocam ama aptx kodeksi var diye biliyorum onları. Net bir şey söyleyemiyorum o yüzden. Eğer anc ve şeffaf mod'u denemek istiyorsanız ht05 tercih edebilirsiniz.

Ht05 ilk Bluetooth kulaklığım karşılaştırma yapamam ama gürültü önleme olsun şeffaf modu olsun çok memnunum. Toplu taşımada ise fark ettiğim T13 modelini kullanan çok var.

Geri
Yukarı