Quad İşlemciler Hangi Ekran Kartlarına Kadar Darboğaz Sıkıntısı Yaşatmaz ?

BARON™

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Papua Yenigine
Daha fazla  
  • Merhabalar arkadaşlar sorum başlıkta belirttiğim gibi açık ve net Q8300 ve Q9400 işlemciler hangi ekran kartına kadar darboğaz sıkıntısı yaşatmaz. Biliyoruz ki çok güçlü işlemciler olarak piyasaya sürülen Quad işlemciler artık üretilemiyor yinede bu işlemcilerin yapabileceği işler var ve bende bu işlemcilerden birini almayı düşünüyorum sizce hangi ekran kartlarına kadar darboğaz yaratmaz?

• AMD tarafından ve Nvdia tarafından olan 2 marka kartlarını da belirtirseniz sevinirim.

@Recep Baltaş , @Silinen üye , @BilgisayarKurdu , @YKTYN , @SypeR , @Murat5038 siz tecrübeli arkadaşlarımızın yorumları da benim için önemli.

Q8300 ile Q9400 arasında 2-3 FPS fark oluşuyor.

Nvidia tarafında GTX660 (GTX750 Ti daha uygun olur),
AMD tarafında ise R7 265 ile R9 270 arası.

• Hocam beklediğim cevapları bir türlü testlerde bulamadım aydınlattığınız teşekkür ederim. Ayrıca uzun vadede

• Q8300 mü?
  • Q9400 mü tercih edilmeli?

Anakart işlemcinin destekleyeceği üst seviye kart ise pcıe 2.1'e kadar olan çoğu kartı sıkıntı çıkarmadan çalıştırır, tabi diğer donanım uyumlu olduklarını varsayarsak.
PCIE 3 olan ilk çıkan kartları da kaldırabilir ancak chipsetiniz en üst seviye olması lazım. ve soğutması iyi olması lazım.

• Hocam şu aralar gerçekten çok kararsızım G3258 O.C yapılmamış hali ile hangi kartlara kadar darboğaz sıkıntısı çıkartmaz.
  • Quad işlemcilerin 4 çekirdekli oluşu G3258 in O.C potansiyeli yanında 2 çekirdekli oluşu kafamı biraz karıştırmıyor değil.

G3258 O.C yapılmamış hali ile hangi kartlara kadar darboğaz sıkıntısı çıkartmaz.
1150 Soket olduğu için yeni nesil kartların hepsini destekler darboğaz kolay kolay olmaz.
Quad işlemcilerin 4 çekirdekli oluşu G3258 in O.C potansiyeli yanında 2 çekirdekli oluşu kafamı biraz karıştırmıyor değil.
Yeni nesil her zaman iyidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı