R125'e R1 motoru takılır mı?

Mehkye

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar R125 R1 motoru takılır mı ve takılırsa kaç lira masraf girer? Yani mesela ateşleme falan gereksiz parçalar gerekir mi ve gerekirse ne kadar tutar?

Arkadaşlar R125 R1 motoru takılır mı ve takılırsa kaç lira masraf girer? Yani mesela ateşleme falan gereksiz parçalar gerekir mi ve gerekirse ne kadar tutar?
Şasi kaldırmaz motor ortadan ikiye bölünür.

R25 motoru takılır ama R1 motoru için ciddi modifikasyon lazım. Motor kulakları için kaynak vs yapılacak. Hava kutusunu sığdırmak için çok emek harcanacak. Yan grenajları nasıl sığdırılır bilmiyorum. Hayalim 07 swaplı Super motor olduğu için araştırıyorum fırsat buldukça. En güzeli TNT250'ye MT07 swap yapmak.
Şase yapısı olarak daha müsait.

Ayrıca hava kutusunu sığmaz muhtemelen. Ön arka jant lastik değişecek ayrıca bir lastik takımı 15 bin jant fiyatına girmedim daha. Salıncak mafsal fren merkezi vs şahsen çok paran varsa ve çılgınsan yapılır bu iş
Swap yapmak sanat ve hasta işidir. Tecrübe gerekiyor. Yoksa çok çılgın swap yapanlar var.

Şasi kaldırmaz motor ortadan ikiye bölünür.

İkiye bölünür 🤣

Honda grom gibi ufak bir motora 700CC swap yapılıyor R125 çok rahat kaldırır.

Ayrıca şase kısa olacağı için motoru kafaya geçirmemek için uzatmak lazım. Bütün herşey hazır dahi olsa 4 5 ay sürer yapmak.

Yani R125 takmasakta olur dediğim parçalar belki vardır diye bütçe düşsün diye.

Tek silindirden 4 silindire geçiyorsun. Aynı kalacak tek şey grenajları🙃🙃

Son düzenleme:
R25 motoru takılır ama R1 motoru için ciddi modifikasyon lazım. Motor kulakları için kaynak vs yapılacak. Hava kutusunu sığdırmak için çok emek harcanacak. Yan grenajları nasıl sığdırılır bilmiyorum. Hayalim 07 swaplı super motor olduğu için araştırıyorum fırsat buldukça. En güzeli TNT250'ye MT07 swap yapmak.
Şase yapısı olarak daha müsait.

Ayrıca hava kutusunu sığmaz muhtemelen. Ön arka jant lastik değişecek ayrıca bir lastik takımı 15 bin jant fiyatına girmedim daha. Salıncak mafsal fren merkezi vs şahsen çok paran varsa ve çılgınsan yapılır bu iş.
Swap yapmak sanat ve hasta işidir. Tecrübe gerekiyor. Yoksa çok çılgın swap yapanlar var.

Honda grom gibi ufak bir motora 700CC swap yapılıyor R125 çok rahat kaldırır.

Ayrıca şase kısa olacağı için motoru kafaya geçirmemek için uzatmak lazım. Bütün her şey hazır dahi olsa 4 5 ay sürer yapmak.

Tek silindirden 4 silindire geçiyorsun. Aynı kalacak tek şey grenajları🙃🙃

Sağ ol kardeşim R25 olsa bile ona da emek harcamak gerekiyor galiba ben en düşük R6 demiştim benim istediğim tek şey hız ve ses.

Geri
Yukarı