R25 vs 450SR

atox_x

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 3 yil sonra motora baslayacagim ama hangi motorla baslamaliyim bilmiyorum en az 250 CC R25 benzeri hizlarda giden bir motorla baslamak istiyorum ama anlamadigim seyler var R25 250 CC 36 beygir ve top Speed 190 küsurat.
Ama 450sr 450 CC 50 beygir ve top Speed onunda 190 küsur.
Neden boyle oldugunu anlayamadim motor secerken hangisinin daha iyi oldugunu nasıl anlayabilir? Daha iyi motor oneriniz varsa bu fiyat bandinda okumak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 3 yil sonra motora baslayacagim ama hangi motorla baslamaliyim bilmiyorum en az 250 CC R25 benzeri hizlarda giden bir motorla baslamak istiyorum ama anlamadigim seyler var R25 250 CC 36 beygir ve top Speed 190 küsurat.
Ama 450sr 450 CC 50 beygir ve top Speed onunda 190 küsur.
Neden boyle oldugunu anlayamadim motor secerken hangisinin daha iyi oldugunu nasıl anlayabilir? Daha iyi motor oneriniz varsa bu fiyat bandinda okumak isterim.
R25 alırsan, ola ki arızalarda yüklü paralar verirsin. Sağlamlık ve motorun tasarımı güzel fakat masrafı fazla. 450SR alırsan, kronik sorunlarla kaşılaşabilirsin ama şu anda piyasa motoru olduğu için ucuz yollu parça sıkıntısı çekmezsin. Ancak ben sizin 450CC bir motorla direkt başlamanızı istemem. Ben direkt 250CC Sym Wolf ile başladım 1.5 sene oldu. Yaşadığım yerde gaz açabileceğim yer çok az. O yüzden yükseltmeyi istemiyorum. Üstelik, 250CC motosiklet kullanmama rağmen hâla tereddüt etmekteyim. Bir kaza olayı yaşamadım ama dikkatli kullandım hep kaza yapabilirim şöyle olursa diye kullandım. Bunları göz önünde bulundur. Üstelik, ekipmanlarda çok önemli alacağın motosikletin yanı sıra en az 10 ila 15 bin arası ekipmana ayırman gerektiğini bilmen gerekir. Kötü kasklar ya da ceketlere az para ile sahip olabilirsin ama canın her şeyden değerli. Gelecek olursan soruna bazı motosiklerde uluslar arası ticaret ve kanun kapsamında gerekli beygir ve CC farkına göre beyinsel olarak hız sınırlamaları var. Tüm 250CC motorlar silindirleri aynı olursa maximum hızı hepsinin aynıdır. Ancak beyinden Hız Limitörü sınırlandırıldığında bu farklar ortaya çıkabiliyor. Hıza çok takılma. Bu arada yüksek beygir 2 silindir ve üzeri motosikletler daha fazla yakıt yakacağınıda unutma dostum.

Başlangıç için 250 CC çok büyük kısa zamanda kaza yapar canınızdan bile olursunuz 150 lik bir motorla başlayın bir alışın sonra 250lik alırsınız bende mesela superboy 100cc var 18 yaşımdayım bundan sonra Pulsar ns 200 almayı düşünüyorum

R25 alırsan, ola ki arızalarda yüklü paralar verirsin. Sağlamlık ve motorun tasarımı güzel fakat masrafı fazla. 450sr alırsan, kronik sorunlarla kaşılaşabilirsin ama şu anda piyasa motoru olduğu için ucuz yollu parça sıkıntısı çekmezsin. Ancak ben sizin 450CC bir motorla direkt başlamanızı istemem. Ben direkt 250CC sym Wolf ile başladım 1.5 sene oldu. Yaşadığım yerde gaz açabileceğim yer çok az. O yüzden yükseltmeyi istemiyorum. Üstelik, 250CC motosiklet kullanmama rağmen hâla tereddüt etmekteyim. Bir kaza olayı yaşamadım ama dikkatli kullandım hep kaza yapabilirim şöyle olursa diye kullandım. Bunları göz önünde bulundur. Üstelik, ekipmanlarda çok önemli alacağın motosikletin yanı sıra en az 10 ila 15 bin arası ekipmana ayırman gerektiğini bilmen gerekir. Kötü kasklar ya da ceketlere az para ile sahip olabilirsin ama canın her şeyden değerli. Gelecek olursan soruna bazı motosiklerde uluslar arası ticaret ve kanun kapsamında gerekli beygir ve CC farkına göre beyinsel olarak hız sınırlamaları var. Tüm 250CC motorlar silindirleri aynı olursa maximum hızı hepsinin aynıdır. Ancak beyinden hız limitörü sınırlandırıldığında bu farklar ortaya çıkabiliyor. Hıza çok takılma. Bu arada yüksek beygir 2 silindir ve üzeri motosikletler daha fazla yakıt yakacağınıda unutma dostum.

Okudum hocam peki asil hizi sağlayan etken nedir motorda beyinsel hiz sinirlamasi olmasa diyelim CC fazla olmasimi beygirmi ya da baska bir şey mi?

Başlangıç için 250 CC çok büyük kısa zamanda kaza yapar canınızdan bile olursunuz 150'lik bir motorla başlayın bir alışın sonra 250'lik alırsınız bende mesela superboy 100CC var 18 yaşımdayım bundan sonra Pulsar ns 200 almayı düşünüyorum.

Düşük viteste kullansam birsey olmaz diye dusunmustum hocam.

Okudum hocam peki asil hizi sağlayan etken nedir motorda beyinsel hiz sinirlamasi olmasa diyelim CC fazla olmasimi beygirmi ya da baska bir şey mi?

Hiç öyle düşünmemiştim ama daha önce motorsiklet kullanmadıysanız alışmanız çok zor olur yani benim için öyle kendimden yola çıkarak söyleyeyim 100 motorsiklet kullanıyorum bağzı 150 lik drift MH lar var sonradan kimisi 200 Luk yapıyor o bile çok fark ettiriyor o yüzden ilk küçükten baslasaniz daha iyi olur diye düşündüm tabi akıl veren çok olur sizin bileceğiniz iş :)

Hiç öyle düşünmemiştim ama daha önce motosiklet kullanmadıysanız alışmanız çok zor olur yani benim için öyle kendimden yola çıkarak söyleyeyim 100 motosiklet kullanıyorum bazı 150'lik drift mhlar var sonradan kimisi 200'luk yapıyor o bile çok fark ettiriyor o yüzden ilk küçükten baslasaniz daha iyi olur diye düşündüm tabii akıl veren çok olur sizin bileceğiniz iş :)

Hmm bizim ailede pek sevmez motoru o yüzden dusuk CC'yi deneyimleyemedim kendilerine almadilar üniversiteye geçerken kullanabileceğim 4 5 yil idare edecek bir motor istedim o yüzden.

Son düzenleme:

250CC başlangıc motorun olabilir ki benimde başlangıç motorum 250CC. Hız konusu CC beygir tork silindir hepsi birbirine bağlı. Agresif motorlara hemen geçme önce motorda nasıl durup kalkacağın kavraman yol tutuşun dikkatin bunları alıştır. Direkt yüksek torklu bir makinaya binersen eğer 1. viteste gaz açmanla nasıl duracağını bilemeyip bir yere vurman bir olur. O yüzden tek silindir 250cc motorlar alıştırma yapman için çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı