Çözüldü R3 2200G sistem Valorant maçına geç giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 8gb 3266mhz cl16+Adata Xpg 8gb 3266mhz cl16 ram
Ekran kartı
MSI GAMİNG X RX570
Anakart
BİOSTAR A320M-H
İşlemci
R3 2200G
Merhaba. Valorant oynarken ajan seçim ekranı vs hemen geliyor ancak ajan seçtikten sonra maça girmesi çok uzun sürüyor. Maçın 1 eli gitmiş oluyor ve AFK'den dolayı ceza yiyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Spike hücum oynarken oyun içi FPS ortalamam 150.
Pingim 9-10.

Çözüm
Dediklerinizi denedim. Sanırım sorun yine A400 SSD de. Aldığımdan beri çıkarmadığı bir bu sorun kalmıştı. Yeni SSD alınca sadece oyun için kuklanmaya başladım demek ki oyunlar için bile sıkıntılı.
Valla bende GTX 1650 ve Ryzen 2600 var, WD Green 240GB SSD. Ben bile öyle tak diye giremiyorum oyuna. Biraz sıkıntılı oyun ama işlemci ve ssd tarafından iyi olmak biraz şart gibi.
ilk açışta haritayı renderlerken falan uzun sürer, o yüzden oyuna hemen girmeden, özel oyunlarda ya da önemsiz maçlarda bir kez falan açarsan yardımcı olacaktır. Valorant işlemci gücünü çok kullanan bir oyun olduğundan işlemcin yavaş kalıyor büyük ihtimali
bir ikinci seçenek ise, oyunun çözünürlük ve grafik detaylarını en düşüğe alıp, oyuna erişince tekrar düzeltmek olabilir.

İlk açışta haritayı renderlerken falan uzun sürer, o yüzden oyuna hemen girmeden, özel oyunlarda ya da önemsiz maçlarda bir kez falan açarsan yardımcı olacaktır. Valorant işlemci gücünü çok kullanan bir oyun olduğundan işlemcin yavaş kalıyor büyük ihtimali
Bir ikinci seçenek ise, oyunun çözünürlük ve grafik detaylarını en düşüğe alıp, oyuna erişince tekrar düzeltmek olabilir.

İlk maç değil her maç aynısını yaşıyorum ve çok sinir ediyor. Grafikler 1080p Low da. İşlemci anakart ve ekran kartını zaten birkaç ay sonra değişeceğim ancak benimkinden kötü aisteme sahip kişilerin benden önce girmesi garip.

720p de dene hatta daha düşükte, sonra arttır.
HDD okuma yazma işlemci vs bir sürü etken var.

Dediklerinizi denedim. Sanırım sorun yine A400 SSD de. Aldığımdan beri çıkarmadığı bir bu sorun kalmıştı. Yeni SSD alınca sadece oyun için kuklanmaya başladım demek ki oyunlar için bile sıkıntılı.

Valla bende GTX 1650 ve Ryzen 2600 var, WD Green 240GB SSD. Ben bile öyle tak diye giremiyorum oyuna. Biraz sıkıntılı oyun ama işlemci ve ssd tarafından iyi olmak biraz şart gibi.

Çözüm

Geri
Yukarı