R5 1600 ve GTX 1660S sistemde darboğaz var mı?

8 GB RAM 1660 Ti'ye tabii ki yeter. Bende GTX1660 Super var, RAM'im 8 GB, darboğaz yok.

Çektim beğeni attım şimdi. 😃

Mevzu ekran kartına yetip yetmemesi değil. Ryzen işlemci çift kanal RAM ile tam performansına kavuşan bir işlemci ve arkadaşımız tüm çekirdeklerin tek tek kullanımını attığı fotoğrafta belirtmemiş. Sistemde darboğaz var ve bunun da sebebi işlemci. İşlemci performansını düşüren de tek kanal RAM.

Mevzu ekran kartına yetip yetmemesi değil. Ryzen işlemci çift kanal RAM ile tam performansına kavuşan bir işlemci ve arkadaşımız tüm çekirdeklerin tek tek kullanımını attığı fotoğrafta belirtmemiş. Sistemde darboğaz var ve bunun da sebebi işlemci. İşlemci performansını düşüren de tek kanal RAM.
Aynısını anlatmaya çalışıyorum ama.

Aynısını anlatmaya çalışıyorum ama.

Boş ver kardeşim ben seni gayet iyi anladım aynı sistemi kullanıyorum konuyu açan arkadaşla. Bazı işlemci çekirdeklerinin %90-100 kullanıma çıkması mevcut durumda olduğu için yapıyor sorunu. PUBG'de 8 GB RAM ile yaşadığım dropları görseler bir de. Gerçi konu açsam 4 GB RAM ile PUBG oynanıyor diyenler olacaktır muhakkak ama anlatamıyorsun işte.

1608309901965.png

Buyurun tüm çekirdekler.
Burada gözükmemiş ama CPU11 arada 70 e çıkıp iniyor bide.
Şimdi ben 8 GB RAM daha alırsam düzelir mi bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı