R5 1600X işlemciye Windows 11 kurmak mümkün mü?

Furkan Görür

Kilopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Borsa
RAM
16 GB RAM 3000 mghz Corsair Vengeance
Ekran kartı
MSI GTX 980 4 GB 256 bit
Anakart
ASUS ROG STRIX B350F
İşlemci
Ryzen 5 1600X
Selamlar, Windows 11 kurmak istiyorum fakat sıfırlama ile uğraşmak istemiyorum. Çok fazla program ve veri mevcut bilgisayarımda.

Windows 11'i işlemcim desteklemiyor diye öğrendim, o yüzden resmi yolla yükseltme yapamadım.

Verileri sıfırlamadan ve programları kaldırmadan nasıl Windows 11'e stabil şekilde yükseltebilirim?

BIOS'tan AMD için fTMP 2'yi aktif ettim.

Dosya Ekleri

• w1.jpg
    w1.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 38
  • tpm2.jpg
    tpm2.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 29
Makalemize bakabilirsiniz.
"TPM'siz sisteme Windows 11 nasıl kurulur? - Technopat" TPM'siz Sisteme Windows 11 Nasıl Kurulur?

Screenshot bu kodlar yok hocam o linkte. Güncellenmiş sanırım.

Makalemize bakabilirsiniz.
"TPM'siz sisteme Windows 11 nasıl kurulur? - Technopat" TPM'siz Sisteme Windows 11 Nasıl Kurulur?

Kodları buldum CMD olarak çalıştırdım. Fakat yükseltme yapamıyorum, Windows 11 yükleme aracısını indirdiğimde sisteminiz yeterli değil diyor. Dosyaları silmeden nasıl yükseltme yapacağım? ISO dosyasınımı indirmem gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Makaledeki aracı indirip denediniz mi?

Makaledeki aracı indirip denediniz mi?

Hocam makaledeki şeyleri denedim olmadı. En son YouTube'dan baktım. Normal Windows 11 ISO'su indirdim Microsoft'un kendi sitesinden. ISO'yu açıp Source klasöründeki bir .dll dosyasını açıp TPM ile ilgili tüm kelimeleri sildim. Şu an Windows 11 kurulmuş stabil bir şekilde kullanıyorum. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı