R5 2600 sistem overclocktan sonra işlemci sıcaklığı 75 derece normal mi?

Deniz Uğur

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemin RX 580 8 GB + R5 2600 işlemcimi 3.85GHz'e cıkarınca oyunlar cok akıcı oluyor ve inanılmaz FPS artışları oluyor. O yüzden OC'ye aldım fakat işlemci sıcaklıkları hayliyle 70 75 dereceleri görmeye başlad. I endişelenmeli miyim? Önemli bir zararı olur mu? Daha fazla keyif aldırttırıyor resmen ömrünü azaltır mı? Stok fanım var.

Stok fan ile daha yüksek frekanslara çıkartmayın bence. 70-75 derece sorun çıkartmaz.

MSI'ın OC Genie 4 özelliğine bastığım zaman otomatik olarak ayarlıyor 3,85 GHz'e uygun görmüş :DDD sağ olun yanıtınız için.

OC olmasa bile o sıcaklıklar normal.

Peki video izlerken YouTube'da sıcaklıklar kaç olmalı mesela bende 50 yken bir anda 60 70 oluyor sonra geriliyor OC yaptıktan sonra oldu bu bunun bir çözümü var mı kafaya takılacak bır şey mi gercekten kötü hissediyorum oyle olunca kendımı.

Son düzenleme:
MSI'ın OC Genie 4 özelliğine bastığım zaman otomatik olarak ayarlıyor 3,85 GHz'e uygun görmüş :DDD sağ olun yanıtınız için.

Peki video izlerken YouTube'da sıcaklıklar kaç olmalı mesela bende 50 yken bir anda 60 70 oluyor sonra geriliyor OC yaptıktan sonra oldu bu bunun bir çözümü var mı kafaya takılacak bır şey mi gercekten kötü hissediyorum oyle olunca kendımı.

Anormal bir şey yok.

Çok normal. Sinematik ışıklandırma ayarını kapatırsan video izlerken sıcaklıklar birazcık düşebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı