R5 2600 sisteme yükseltme önerisi

Lejyoner.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese güzel haftasonları dilerim. Aşağıda belirttiğim sisteme sahibim, yükseltme yapmayı düşünüyorum. Herhangi bir bütçe belirlemedim. RTX3060 veya RTX3060 Ti seğmentinde yükseltme yapmayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: GTX1650 Super.

ID-Cooling AuraFlow X 240 RGB Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (Kasaya göre.)

Bütçe belirlemediğinizden üst düzey yükseltme yaptım. Bütçeye göre içinden çekersiniz.

ID-Cooling AuraFlow X 240 RGB Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (kasaya göre.)

Bütçe belirlemediğinizden üst düzey yükseltme yaptım. Bütçeye göre içinden çekersiniz.

Soğutucu olarak Arctic Freezer 34 kullanıyorum. Anakartım Ryzen 5 5600X destekliyor ve bildiğim kadarıyla sağlam bir anakart. İşlemci ve ekran kartı olarak yükseltme yapmayı düşünüyorum. Kararsız kaldığım farklı bir konu daha var. Xbox Series X alıp, yükseltmeyi daha sonraya mı bıraksam diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Soğutucu olarak Arctic Freezer 34 kullanıyorum. Anakartım Ryzen 5 5600X destekliyor ve bildiğim kadarıyla sağlam bir anakart. İşlemci ve ekran kartı olarak yükseltme yapmayı düşünüyorum. Kararsız kaldığım farklı bir konu daha var. Xbox Series X alıp, yükseltmeyi daha sonraya mı bıraksam diye düşünüyorum.
Daha mantıklı olur gibi. Zaten halihazırda gayet yeterli bir sisteminiz var. Yüksek grafikli oyunları SX'ten oynarsınız. Piyasa düzelince de sistemi yükseltirsiniz.

Daha mantıklı olur gibi. Zaten halihazırda gayet yeterli bir sisteminiz var. Yüksek grafikli oyunları SX'ten oynarsınız. Piyasa düzelince de sistemi yükseltirsiniz.

Açıkçası bana da o mantıklı geldi. O kadar saçma bir sistem var ki aklım almıyor açıkçası. Baktığım zaman hazır sistemler 10-13 civarı fakat bir işlemci ekran kartı almaya kalktığın zamanda 10-13 civarı para çıkıyor cebinden. Gerçekten çok saçma bir sistem.

R5 2600'ün üstündeki bütün işlemcilere soğutucu alman gerekecek, bunu da hesap etmelisin. R5 5600X RTX 3080'i bile besler. Yani ufkun açık olsun.Ama eğer yüksek modeller tercih edersen muhtemelen PSU da alman gerekir PSU'un ne bilmiyorum ama.
Ben olsam şu an sistem almam özellikle sizinki gibi orta karar bir sistemim varken.

R5 2600'ün üstündeki bütün işlemcilere soğutucu alman gerekecek, bunu da hesap etmelisin. R5 5600X RTX 3080'i bile besler. Yani ufkun açık olsun. Ama eğer yüksek modeller tercih edersen muhtemelen PSU da alman gerekir PSU'un ne bilmiyorum ama.
Ben olsam şu an sistem almam özellikle sizinki gibi orta karar bir sistemim varken.

Arctic Freezer 34 esport Duo bu hava soğutmayı kullanıyorum. Cooler Master MB511 650W 80 Plus bunu kullanıyorum. Kısaca hazır kasayla gelen güç kaynağını kullanıyorum. Çok kararsız kaldığım için konu açtım açıkçası. Sanırım şu zamanda oyun konsolu almak daha mantıklı. Çünkü elimde bir sistemde var. Bekleyip zamanla düzelirse o zaman yükseltme yapmak daha mantıklı olacak galiba. @TeknolojikOyuncu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı