R5 3600 işlemci yükte 90 derece oluyor

BayHarry

Hectopat
Bu aralar oyunlarda ekran donması gibi sorunlarla karşılaştım, buna çözüm ararken Bannerlord'da işlemcimin 85'in altına inmediğini gördüm acaba sorun teşkil eder mi?

Hocam sadece işlemci ve sıcaklık olarak bakmamak gerek duruma. RAM testide yapsanız iyi olur. Memtest86 ile ek olarak disk sağlığı bad sector. Ama bir macunu yenileyip deneyin derim.

Hocam dediğiniz her şeyi yaptım hiçbirinde bir sıkıntı yok. Şimdi kyronaut aldım yarın hem kasayı temizleyip macunu süreceğim.

85 derece donması için yeterli bir sıcaklık değeri değil bence, sorun başka olabilir. Diskinizi kontrol edin önce. Bütün oyunlarda var mı yoksa Bannerlord'a mı özel? SSD varsa oyunu oraya taşıyın.

95 derecede gayet akıcı bir şekilde oyun oynatıyordu 3600.

85 derece donması için yeterli bir sıcaklık değeri değil bence, sorun başka olabilir. Diskinizi kontrol edin önce, bütün oyunlarda var mı yoksa Bannerlord'a mı özel? SSD varsa oyunu oraya taşıyın.

Hocam Just Cause 3'te de oluyordu, ara sıra nadir de olsa RDR 2'de de oluyordu. Oyunlarım SSD'de zaten.

85 derece donması için yeterli bir sıcaklık değeri değil bence, sorun başka olabilir. Diskinizi kontrol edin önce. Bütün oyunlarda var mı yoksa Bannerlord'a mı özel? SSD varsa oyunu oraya taşıyın.

Hocam donma dediğim oyun donması değil mesela Bannerlord'da gezerken bir and oyun donuyor fakat fareyi hareket ettirdiğimde menü sesleri falan duyabiliyorum veya tıklayabiliyorum.

Son düzenleme:
Hocam donma dediğim oyun donması değil mesela Bannerlord'da gezerken bir and oyun donuyor fakat fareyi hareket ettirdiğimde menü sesleri falan duyabiliyorum veya tıklayabiliyorum.

Bütün sistemi yazar mısınız? Kullandığınız monitörden veya görüntü kablosundan bile olabilir bu sorun. Arkada sesler devam ediyorsa ve etkileşime geçilebiliyorsa demek ki sistem donmuyor, çalışmaya devam ediyor.

Bütün sistemi yazar mısınız? Kullandığınız monitörden veya görüntü kablosundan bile olabilir bu sorun. Arkada sesler devam ediyorsa ve etkileşime geçilebiliyorsa demek ki sistem donmuyor, çalışmaya devam ediyor.

R5 3600 islemci.
B450 S2H V2 anakart.
XFX 5600XT THICC 3 Ultra.
XPG 2x8 3000MHz RAM.
Gamepower 550W PSU.
Apacer 512 GB SSD.
WD blue 2 TB HDD.
ASUS TUF Gaming VG24VQ monitör.

Bu aralar oyunlarda ekran donması gibi sorunlarla karşılaştım, buna çözüm ararken Bannerlord'da işlemcimin 85'in altına inmediğini gördüm acaba sorun teşkil eder mi?
Hocam aynı işlemci bende var, termal macun ve toz tamizliği cihazı gerçekten hızlandırıyor ve soğutuyor. 15dk OCCT açtın, 80 civarı gördü en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı