R5 3600 RX590 ışlemci ve ekran kartı ısınma sorunu

djerke

Kilopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Merhaba 1 ay önce sinerji bilgisayardan PC topladım fakat bilgisayar geldiğinden beri ısınma sorunları ile karşılaşıyorum. Ekran kartı dün geldi onu bağladım bu sefer daha da fazla ısınmaya başladı. Her ikisi de (FIFA 17 10 dk oynadım) sanki uçak kalkıyor gibi bir fan sesi ve kasanın her yerinde ısınma oldu. Sistemimi aşağı yazıyorum. Ayrıca BIOS'da Core performance boast da kapadım yine sıcaklık değerlerim boşta 50 60 yükte 80 90. yardımcı olursanız çok severim, kafayı yiyeceğim artık. Yeni bilgisayar aldım heves ile gece uyku girmiyor gözüme. Artık sanırım tamamen şanssızlık.
R5 3600.
ASRock B450 M PRO 4.
Corsair 8*2 RAM.
SilverStone 600W strider.
Aerocool quartz revo RGB.
Sapphire RX590 Nitro +

Kasadan kaynaklıdır. Hava akışı için önünde doğru düzgün yok. Keşke almadan önce sorsaydınız buraya. Kasa değişimini tek çare olarak görüyorum.

Kasanız çok "havadar" diyebileceğimiz bir kasa değil, ama bu asıl sorun değil, boşta ekran kartında zaten o kasa ile 50 altını göremezsiniz. Size tavsiyem fanların çalışma hızını görüntüleyen bir program indirmenizdir. Sıcaklık değerlerini eş zamanlı görüntüleyin. BIOS belki sessiz ayarında kalmıştır. Normalde o kasa ile alacağınız sıcaklıklardan 5-10 derece fazla alıyorsunuz çünkü. Siz mi topladınız bu arada?

Önemli Not: Lütfen kasanızı havadar bir yere alıp kasa kapağınızı çıkarın öyle deneyin kasada mı hava sirkülasyon sorunu var görelim.

Kasanız çok "havadar" diyebileceğimiz bir kasa değil, ama bu asıl sorun değil, boşta ekran kartında zaten o kasa ile 50 altını göremezsiniz. Size tavsiyem fanların çalışma hızını görüntüleyen bir program indirmenizdir. Sıcaklık değerlerini eş zamanlı görüntüleyin. BIOS belki sessiz ayarında kalmıştır. Normalde o kasa ile alacağınız sıcaklıklardan 5-10 derece fazla alıyorsunuz çünkü. Siz mi topladınız bu arada?

Önemli Not: Lütfen kasanızı havadar bir yere alıp kasa kapağınızı çıkarın öyle deneyin kasada mı hava sirkülasyon sorunu var görelim.
Merhaba sinerji bilgisayar tarafından toplandı ama kasa konusunda çok kişiye sordum hava akışı iyidir dediler bir türlü çözemedim sorunu dediklerinizi yapıcam eve gidince ama
Konuyla ilgili bana whatsapp da destek olacak var mı? Özelden numara verebilirim adım adım gitsem daha iyi olucak buradan biraz zor oluyor

Son düzenleme:
Açıkçası kişisel telefonumu paylaşmıyorum. Dediğim gibi kasanızı incelediğime göre 50 derece boşta ekran kartınız için olabilir. Ama işlemciniz boşta 40 civarında gezmeli ve yük altında 85 çok ekstrem durumlarda görülebilir ancak. Yani oyunlarda 80 dereceyi geçmemeli hiçbir durum altında.

Tekrar merhaba şu anki değerlerim bunlar
1573758844368.png
1573758880257.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı