R5 3600 Sistem Ekran Kartı Driverını Kurarken Res Atıyor

mertalptekinn

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. 2 haftadır beni delirten bir sorun var. Mount & Blade: Bannerlord oynarken bilgisayar res attı ve sürekli res atma durumuna girdi.
Bilgisayarı formatladım ve ekran kartını görmedi. Ekran kartı driverını yüklerken res atmaya başladı. Her seferinde res atıyor. İki bilgisayarcı da ekran kartının chipseti yanmış dedi. Yeni ekran kartı aldım. Aynı sorun devam etti. Driver kurarken res atıyor. Anakart değiştirdim, farklı RAM taktım, farklı PSU taktım ve en son farklı bilgisayar kasasında denedim aynı sorun devam ediyor. Değişmeyen tek şey işlemci kaldı. Sizce bu sorun işlemciden kaynaklı olabilir mi?

Eski sisteme taktığım zaman ayrıca şu hataları veriyor:

System Thread Exception Not Handled​

System Service Exception​

Eski Anakart: MSI B450M A Pro Max / Yeni Anakart: MSI MPG X570 Gaming Plus
Eski Ekran Kartı: ASUS 1050 Ti 4 GB / Yeni Ekran Kartı: MSI 3060 Ti Gaming Z Trio 8 GB LHR
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB 3000MHz Single RAM / Diğer Test için Kullandığım RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3000MHz
PSU: Xigmatek 750 Watt Vector 80+ Plus Silver (2 Farklı PSU ile denedim)

SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB M.2 (Farklı HDD ve SSD denendi.)

Son düzenleme:
Res derken PC kendine format mı atıyor tam olarak anlamadım dostum?
Format atmıyor. PC kendini yeniden başlatıyor. Tam olarak şöyle PC'ye format atıyorum. Windows Kuruluyor. Bütün programları kuruyorum. (Bios Güncel) Ekran kartı driver'ını kurarken PC kendini yeniden başlatıyor. Kurulmuyor. Kendini bazen onarıma sokuyor windows. Çoğu zamanda Windows açılmadan pc kendini resetliyor. Sürekli yeniden başlatma durumuna sokuyor.

Pc ekran kartını görmüyor. 2 farklı ekran kartı denedim görmüyor. Ekran Kartı Driver kurulurken resetliyor kendini kurmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı