R5 3600 ve RX 5600 XT sistemde FPS düşüşü

Asrın Kol

Decapat
Selamlar,

Sistemimde R5 3600 işlemci ve RX 5600 XT ekran kartı var. Şimdiye kadar her oyunu yüksek FPS ile oynuyordum fakat bugün birden FPS düşüşü yaşadım. Tüm oyunlarda 400 FPS ile oynadığım CS:GO 70 -80 FPS, Fortnite düşük ayarlarda bile 90 FPS. Nedenini anlamadım, sürücüleri de kontrol ettim.

MSI afterburner programını kurarak nerde sıkıntı yaşadığını öğrenebilirsin. GPU, CPU, RAM kullanımlarına ve hızlarına bakarak sorunu tespit edebilirsin.

1080P Furmark testi yapıp sonucu atın. Ardından 20.4.2 sürücüyü indirip bir daha deneyin. Ben farklı bir sürücü indirdiğinizi düşünüyorum.

Son driver güncellemesini yaptın mı? Özellikle driver kaynaklı bu sorunu yaşayan çok olmuş maalesef. 20.4 sürücüsüne geri dönmeyi dene eğer imkanın varsa.

Hepinize teşekkür ederim yardım ve tavsiyelerinizden ötürü fakat sorunu o gün buldum çaslında bir sorun değilmiş- ben bilgisayarım/ özellikler/ aygıt yöneticisi kısmından sürücüleri kontrol etmiştimç güncel gözüküyordu fakat sıkıntı Radeon Software uygulamasına gelen bir güncellemeden kaynaklanıyormuş çonu yaptıktan sonra sıkıntı düzeldi.

Hepinize teşekkür ederim yardım ve tavsiyelerinizden ötürü fakat sorunu o gün buldum çaslında bir sorun değilmiş- ben bilgisayarım/ özellikler/ aygıt yöneticisi kısmından sürücüleri kontrol etmiştimç güncel gözüküyordu fakat sıkıntı Radeon Software uygulamasına gelen bir güncellemeden kaynaklanıyormuş çonu yaptıktan sonra sıkıntı düzeldi.
Mavi ekransız güzel günler o zaman sana:)

Yeni konular

Geri
Yukarı