R5 3600X işlemci pinleri yamuldu

Arcura26

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gigabyte B450M S2H anakart a Ryzen 5 3600X işlemciyi taktım daha sonra soğutucuyu taktım tüm montajı bitirdikten sonra ekrana bir şey gelmedi. Ben de bilgisayarcıya götürdüm. Kontrol edilirken işlemcinin 1 tane pini tamamen yatmıştı. 1'i de hafif yamulmuştu. YouTube'dan video izleyerek yamulan pinleri düzelttim. Eski haline geldi gibi ancak takmaya korkuyorum. Ne yapmalıyım? Tamamen yatan pini kaldırınca, ince bir demiri bükersiniz de sonra eski haline getirince o bükülme olan noktada bir hassaslık olur ya koptu kopacak gibi o şekilde duruyor. Zar zor bir kasa topladım. İşlemcinin mundar olmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Gigabyte B450M S2H anakart a Ryzen 5 3600X işlemciyi taktım daha sonra soğutucuyu taktım tüm montajı bitirdikten sonra ekrana bir şey gelmedi. Ben de bilgisayarcıya götürdüm. Kontrol edilirken işlemcinin 1 tane pini tamamen yatmıştı. 1'i de hafif yamulmuştu. YouTube'dan video izleyerek yamulan pinleri düzelttim. Eski haline geldi gibi ancak takmaya korkuyorum. Ne yapmalıyım? Tamamen yatan pini kaldırınca, ince bir demiri bükersiniz de sonra eski haline getirince o bükülme olan noktada bir hassaslık olur ya koptu kopacak gibi o şekilde duruyor. Zar zor bir kasa topladım. İşlemcinin mundar olmasını istemiyorum.

İnce işçilik ile lehimle destekleyebilirsiniz pini.

Hocam, denemeden bilemezsiniz. Zaten olan olmuş. Soğutucu vidalarını fazla sıkmayın.

Hocam, tamam. Vidalarını fazla zorlamayın. Durduğu yerde bırakın.

Hocam, tamam. Vidalarını fazla zorlamayın. Durduğu yerde bırakın.
Vida yok soğutucu bu bakmak isterseniz bunu nazikçe takma ihtimali var mı bilmiyorum?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar forumlarda pini düzeltip kullananlar var hatta kopsa bile takıp kullanan sıkıntı yaşamadığını söyleyenler var bu konuda bilgisi olan var mı?

Geri
Yukarı