R5 5500 için kule tipi soğutucu önerisi

Bold Pilot

Hectopat
Yer
Gediz/Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
B450M-K II
İşlemci
R5 5500
Herkese selam, bütçem 450 TL. İşlemcim çok ısındığı için F/P bir kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. Ben aşağıdaki modelleri bulabildim. Bunlar nasıldır veya daha iyisini önerebilir misiniz?

Ayrıca AM4 braketim olmadığı için onu da alacağım, aşağıdakinden daha ucuzunu bulamadım uygun mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 5500 e stok fan yeterli.

Hocam 5500'e stok fan yeterli.

Yeterli olsaydı böyle bir konu açmazdım zaten.

X96 işini görür sanıyorum, diğerlerinin çok fanlı olması pek aldatmasın soğutmaya etkileri az iken bir de ucuz fan kulanıyorlarsa sabah akşam kafa ütüler motor sesleri.

Bilmediğimden soruyorum diğerleri daha çok soğutur gibi geliyor gözüme mesela 3 fanlı 6 bakır borulu olan X96'dan daha iyi soğutmaz mı? Yani sonuçta aynı malzeme kullanılmıyor mu bakır ve alüminyum?

Yeterli olsaydı böyle bir konu açmazdım zaten.

Bilmediğimden soruyorum diğerleri daha çok soğutur gibi geliyor gözüme mesela 3 fanlı 6 bakır borulu olan X96'dan daha iyi soğutmaz mı?

Hocam 90cm olan fanlar çok ses yapabilir. Fan küçüldükçe ses artar

120mm fan olan bir soğutucu daha iyi olabilir

20 TL aşıyor bütçeyi ama sanki daha iyi olur diye düşünüyorum veya başka varsa muadil olabilir. Ama 120mm olursa daha iyi.

Hocam 90cm olan fanlar çok ses yapabilir. Fan küçüldükçe ses artar

120mm fan olan bir soğutucu daha iyi olabilir

20 TL aşıyor bütçeyi ama sanki daha iyi olur diye düşünüyorum veya başka varsa muadil olabilir. Ama 120mm olursa daha iyi.
Açıkçası ses benim için pek bir problem olmaz fakat gene de önerileriniz için teşekkür ederim dikkate alacağım.

Herkese selam, bütçem 450 TL. İşlemcim çok ısındığı için F/P bir kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. Ben aşağıdaki modelleri bulabildim. Bunlar nasıldır veya daha iyisini önerebilir misiniz?

Ayrıca AM4 braketim olmadığı için onu da alacağım, aşağıdakinden daha ucuzunu bulamadım uygun mudur?

X96 alınabilir onun dışında Frisby'e hiç bulaşmayın.

Bilmediğimden soruyorum diğerleri daha çok soğutur gibi geliyor gözüme mesela 3 fanlı 6 bakır borulu olan X96'dan daha iyi soğutmaz mı? Yani sonuçta aynı malzeme kullanılmıyor mu bakır ve alüminyum?

Malzeme ağırlığı, yoğunluğu ve blok yapısı da önemli soğutma için. Bunun detayları yok elimizde ama çok kalitesiz durdukları için öyle düşündüm. "2 derece fazla olsaydı da traktör sesi dinlemeseydim" demek de var işin sonunda.

Geri
Yukarı