R5 5500 için sıvı soğutma önerisi

XForceX

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben emre. Bir kasa topladım kasa bileşenlerini aşağıya ekleyeceğim. Bir adet sıvı soğutmaya veya adamakıllı hava soğutucuya ihtyacım var. Bu işlemciye soğutucu gerekmez vs yazmayın çünkü yazın işlemci mi 5600 veya 5700Xe yükselteceğim. Ayrıyeten bu kasa da sıvı soğutucu radyatör desteği var gözüküyor vida yuvaları dahi var ama göz kararı bakıldığında radyatör sığmaz. Gibi geldi yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçe: 1K 1.5k
  • CPU: AMD Ryzen 5 5500.
  • Akart: ASUS Prime B450M-K II.
  • GPU: ASUS Dual RX6600.
  • RAM: Adata XPG 8 GB 3200MHz Single kit X2.
  • SSD: WD SN570 Blue.
  • Kasa: Vento VG15FE.
  • PSU: FSP Hyper H3-550

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitesinde radyatör desteği ile ilgili bir şey bulamadım. Sadece 120x2 fan takılabiliyor olduğu gözüküyor. ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat
Bu kule tipi fan istediğiniz işlemcilerde iş görür. Tabii 5800x3D'ye yükseltme ihtimaliniz de var ise en az LS520 sıvı soğutma alınmalı.
Okadar uçamam maximum uyguna bulursam 5800x e yükseltirim

Sitesinde radyatör desteği ile ilgili bir şey bulamadım. Sadece 120x2 fan takılabiliyor olduğu gözüküyor. ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat
Bu kule tipi fan istediğiniz işlemcilerde iş görür. Tabii 5800x3D'ye yükseltme ihtimaliniz de var ise en az LS520 sıvı soğutma alınmalı.

Radyatör desteği bazı videolarda ve site lerse belirtilmiş kasayı kendim kurdugumdan radyatör girişleri ve vidalarını gördüm halihazırda 240mm ye kadar radyatör boyutu var ama yer uzunluğunda RAM'lar işi bozuyor yoksa arkadaşımdan Gamepower'in 240mmlik soğutucusunu alacaktım 1700'e.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı