R5 5500 RX 6650 XT kasaya ayak çarpması sonucu artık oyunlar kasıyor

Dem0r

Hectopat
kasaya yanlışlıkla ayağım çarptı ve o gün bu gündür oyunlardan artık yeterli performansı alamıyorum. Oturmuş dizi izliyordum, sandalyeyi döndürüp telefonu alacaktım ki döndürdüğümde ayağım çarptı ve ekran aniden dondu. Donduğunda arkada bzzzt sesi de vardı ben de gidip hemen güç kablosunu söktüm. Neyse deyip açtım geri. Geri açarken de arkadaşım LoL'e çağırmıştı. LoL'ü açtım. Neyse bakıyorum animasyonlar takılıyor arkadaşa dedim ekran kartının çıkması yok mu veee AMD Adrenalin Edition hata vererek açılmıyordu. Ekran kartını sök çıkar yaptım hemen PC'yi kapatıp ama fayda etmedi. Sonra gidip DDU ile sürücüleri kaldırdım geri yükledim. O gün bu gündür oyunlarda artık hep anlık takılmalar, düşük performans, performans yüksek olduğu zamanda kasma hissiyatı var. Fanların LED'leri bazen yanıyor bazen yanmıyor gibi sorunlar yaşıyorum. Ürünü alalı 10 ay oldu, 3 aydır bu problemle uğraşıyorum. İtopya'ya garantiye göndereceğim ama kullanıcı hatası demelerinden korkuyorum.

Not: Ürün ModArt-Red sisteminin biraz yükseltilmiş hali.

Sistem:

Ryzen 5 5500
ASUS B450M-A II
ASUS RX 6650 XT 8 GB.
Kingston 1TB NV2 GEN4x4 NVMe M.2 SSD.
Rampage Voyager 750W.
2X Goodram 8 GB IRDM Pro 3600MHz.

Denediklerim:
Format
DDU ile bir kaç kere driverları silip yükledim
Ramleri söküp çıkardım
Ekran kartınıda aynı şekilde söktüm çıkardım

Son düzenleme:
Başlıktan da gördüğünüz üzere kasaya yanlışlıkla ayağım çarptı ve o gün bu gündür oyunlardan artık yeterli performansı alamıyorum. Oturmuş dizi izliyordum sandalyeyi döndürüp telefonu alacaktımki döndürdüğümde ayağım çarptı ve ekran aniden dondu. Donduğunda arkada bzzzt seside vardı bende gidip hemen güç kablosunu söktüm. Neyse deyip açtım geri. Geri açarken de arkadaşım LoL çağırmıştı LoL'ü açtım neyse bakıyorum animasyonlar takılıyor arkadaşa dedim ekran kartının çıkması yok mu veee AMD Adrenalin Edition hata vererek açılmıyordu. Ekran kartını sök çıkar yaptım hemen PC'yi kapatıp ama fayda etmedi. Sonra gidip DDU ile sürücüleri kaldırdım geri yükledim. O gün bu gündür oyunlarda artık hep anlık takılmalar, düşük performans, performans yüksek olduğu zamanda kasma hissiyatı, fanların LED'leri bazen yanıyor bazen yanmıyor gibi sorunlar yaşıyorum. Ürünü alalı 10 ay oldu 3 aydır bu problemle uğraşıyorum. İtopya garantiye göndereceğim ama kullanıcı hatası demelerinden korkuyorum.

Not: Ürün ModArt-red sisteminin biraz yükseltilmiş hali.

Sistem:

Ryzen 5 5500
ASUS B450M-A II
ASUS RX 6650 XT 8 GB.
Rampage voyager 750W.

RAM'leri söküp tekrar takın.

Başlıktan da gördüğünüz üzere kasaya yanlışlıkla ayağım çarptı ve o gün bu gündür oyunlardan artık yeterli performansı alamıyorum. Oturmuş dizi izliyordum sandalyeyi döndürüp telefonu alacaktımki döndürdüğümde ayağım çarptı ve ekran aniden dondu. Donduğunda arkada bzzzt seside vardı bende gidip hemen güç kablosunu söktüm. Neyse deyip açtım geri. Geri açarken de arkadaşım LoL çağırmıştı LoL'ü açtım neyse bakıyorum animasyonlar takılıyor arkadaşa dedim ekran kartının çıkması yok mu veee AMD Adrenalin Edition hata vererek açılmıyordu. Ekran kartını sök çıkar yaptım hemen PC'yi kapatıp ama fayda etmedi. Sonra gidip DDU ile sürücüleri kaldırdım geri yükledim. O gün bu gündür oyunlarda artık hep anlık takılmalar, düşük performans, performans yüksek olduğu zamanda kasma hissiyatı, fanların LED'leri bazen yanıyor bazen yanmıyor gibi sorunlar yaşıyorum. Ürünü alalı 10 ay oldu 3 aydır bu problemle uğraşıyorum. İtopya garantiye göndereceğim ama kullanıcı hatası demelerinden korkuyorum.

Not: Ürün ModArt-red sisteminin biraz yükseltilmiş hali.

Sistem:

Ryzen 5 5500
ASUS B450M-A II
ASUS RX 6650 XT 8 GB.
Rampage voyager 750W.
İtopyaya götürün bir baksınlar ayrıca kasayı yerde değil masada kullanın hem masadeyken tozlanması yere göre daha az olur.

Aslında HDD'de yok. Format atmayı deneyin bari.
Onuda yaptım hocam

İtopyaya götürün bir baksınlar ayrıca kasayı yerde değil masada kullanın hem masadeyken tozlanması yere göre daha az olur.
Hocam İtopya yaşadığım yere çok uzak kalıyor. Bende direk garanti ile servisine göndericem ama işte kullanıcı hatası demelerinden çok korkuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı