R5 5500 RX 6700 XT sistemim darboğaz yapar mı?

Keremaga

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Holmes-mınato / AMD Ryzen 5 5500 / ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB / 16 GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming bilgisayar gaming.gen.tr
Bu bilgisayarı almayı düşünüyorum ama aklıma birkaç soru takıldı. AMD Ryzen 5500 darboğaz yapar mı ve anakart sisteme göre çok mu düşük olur? Bütçe 14K sizlere sormak istedim, umarım faydalı bir yorum gelir.

Yapacaktır, daha güçlü 5600 ve 12400 yapıyor. Yine de çok saçma bir ikili diyemem, özellikle 2K monitorle kullanilacaksa. Full HD monitor varsa GPU'dan kısıp CPU'ya eklerseniz daha dengeli olur.

Almışken R5 5600 işlemci tavsiye ederim kesinlikle bütçeyi biraz zorlar ama daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum performans açısında da iyi olur.

Yapacaktır, daha güçlü 5600 ve 12400 yapıyor. Yine de çok saçma bir ikili diyemem, özellikle 2K monitorle kullanilacaksa. Full HD monitor varsa GPU'dan kısıp CPU'ya eklerseniz daha dengeli olur.

Helios Platinum | AMD Ryzen 5 5600 | 2 x 8 GB DDR4 | Radeon RX 6700 10 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı incehesap.com​

hocam kopyala yapıştır yapıp bu sistemede bakabilirmisin bu sistemle ilk attığım arasında kaldım​

Helios Platinum | AMD Ryzen 5 5600 | 2 X 8 GB DDR4 | Radeon RX 6700 10 GB | 480 GB SSD oyuncu bilgisayarı incehesap.com​

hocam kopyala yapıştır yapıp bu sistemede bakabilir misin bu sistemle ilk attığım arasında kaldım.​

Ekran kartları arasında 6700XT seçmek isterseniz 3bin TL gibi bir fark istiyor buradan anlayın ekran kartları arasındaki farkı.
buradan karşılaştırma yapabilirsiniz.

Helios Platinum | AMD Ryzen 5 5600 | 2 x 8 GB DDR4 | Radeon RX 6700 10 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı incehesap.com​

hocam kopyala yapıştır yapıp bu sistemede bakabilirmisin bu sistemle ilk attığım arasında kaldım​

Hocam senin için baktım ikisine de, 5500-6700XT olan sistemde darboğaz sorunu yaşarsın, ayrıca 5500 PCI-E 3 destekliyor alınmaması gereken bir işlemci. Diğer sistemde ise kasa-PSU ikilisi kötü bence, 80 Plus dandik bir PSU var, kasa hadi neyse. Eğer sonradan PSU alırım dersen 5600'lü sistemi al bence.

Hocam sizlerce hangisini almalıyım iki sistem var aklımda bütçeyi 14.500'e zorladım maksimum bütçem o

Cuma gününü bekleyin uygun fiyatlı bir hazır sistem bulabilirsiniz İncehesap'da. Kampanya oluyor o gün. Uygun bir sistem denk gelir belki.

Hocam senin için baktım ikisine de, 5500-6700XT olan sistemde darboğaz sorunu yaşarsın, ayrıca 5500 PCI-e 3 destekliyor alınmaması gereken bir işlemci. Diğer sistemde ise kasa-PSU ikilisi kötü bence, 80 Plus dandik bir PSU var, kasa hadi neyse. Eğer sonradan PSU alırım dersen 5600'lü sistemi al bence.

Hocam imzadan sisteminize baktım da Thermaltake Core V51 mid Tower, Arctic Freezer 34 e-sports Duo bu CPU soğutucu sanırım sonradan mı eklediniz sisteminize ya da neden eklediniz ısınma problemi mi oldu?

Hocam senin için baktım ikisine de, 5500-6700XT olan sistemde darboğaz sorunu yaşarsın, ayrıca 5500 PCI-E 3 destekliyor alınmaması gereken bir işlemci. Diğer sistemde ise kasa-PSU ikilisi kötü bence, 80 Plus dandik bir PSU var, kasa hadi neyse. Eğer sonradan PSU alırım dersen 5600'lü sistemi al bence.
hocam r5 5500 6700xtli sistemde anakart çokmu geri kalıyor daha mı kötü olur

Geri
Yukarı