R5 5500 sistem yüksek grafikli oyunlarda donuyor

Nannen

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlginç bir sorunum var. Normal grafik isteyen oyunları oynarken bilgisayarımda hiçbir sorun olmuyor ancak yüksek grafik isteyen bir oyuna girdiğimde bilgisayarım çok kısa süre içinde ya kilitleniyor ya da aşırı şekilde ağırlasıyor. Yenile bile çekemez hale geliyor. Sadece resetle düzeliyor. Bu durum film izlerken de basıma geliyor. 720 çözünürlükte izlerken hiç sorun yok ne zaman 1080 ya da üzeri bir çözünürlük gecsem bilgisayarım aynı sekilde ya kilitleniyor ya da aşırı ağırlasıyor. Bu internette gezerken de basıma geliyor. Normal bir film sitesine girdiğimde bakınırken hiçbir sorun yok ama Netflix gibi daha görseli yüksek bir siteye girdiğimde bakınırken aynı sekilde donup kalıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Sistem özelliklerim şunlar.
16 GB DDR4 RAM.
4 GB 256 bir GDDR5 ekran kartı.
AMD 5 5500 işlemci.
500 GB SSD.
MSI B450-A Pro anakart.
400 wat Power güç kaynağı.

Merhaba arkadaşlar. İlginç bir sorunum var. Normal grafik isteyen oyunları oynarken bilgisayarımda hiçbir sorun olmuyor ancak yüksek grafik isteyen bir oyuna girdiğimde bilgisayarım çok kısa süre içinde ya kilitleniyor ya da aşırı şekilde ağırlasıyor. Yenile bile çekemez hale geliyor. Sadece resetle düzeliyor. Bu durum film izlerken de basıma geliyor. 720 çözünürlükte izlerken hiç sorun yok ne zaman 1080 ya da üzeri bir çözünürlük gecsem bilgisayarım aynı sekilde ya kilitleniyor ya da aşırı ağırlasıyor. Bu internette gezerken de basıma geliyor. Normal bir film sitesine girdiğimde bakınırken hiçbir sorun yok ama Netflix gibi daha görseli yüksek bir siteye girdiğimde bakınırken aynı sekilde donup kalıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Sistem özelliklerim şunlar.
16 GB DDR4 RAM.
4 GB 256 bir GDDR5 ekran kartı.
AMD 5 5500 işlemci.
500 GB SSD.
MSI B450-A Pro anakart.
400 wat Power güç kaynağı.
Ekran kartının tam marka modelini söyleyebilir misin?

Ekran kartının tam marka modelini söyleyebilir misin?
Yazım hatasından 1 saat ceza aldım yeni dönebildim Afox radeon R9 370 4 gb 256 bit

Ekran kartı nedir?
Yazım hatasından 1 saat ceza aldım yeni dönebiliyorum Afox radeon R9 370 4 gb 256 bit

Ekran kartına göre 400W yetersiz geliyor olabilir.
bu ekran kartları standart güç tüketmiyor mu mesela yüksek grafik oyunlarda daha mı fazla powerden güç emiyor

Elinizdeki Power kalitesizse Power'dan dolayı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı