R5 5500 ve GTX 1070 Ti sistem nasıl toplanır?

jester34

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
İlk defa bilgisayar toplayacağım için yardıma ihtiyacım var.
Toplayacağım sistem parçaları şu şekilde:
ASUS ROG STRIX GTX 1070 Ti.
AMD Ryzen 5 5500.
MSI B450 Gaming Plus Max.
G.Skill Ripjaws DDR4 16 GB 3600 MHz.
Kingston 500 GB M.2 SSD.
MSI 650W Gold PSU.
MSI kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
ekran kartını ilerde yükseltebilirim şuan işimi görsün diye böyle topluyorum

kablolamaları nasıl yapıcağımı bilmiyorum gerçekten yardıma ihtiyacım var bilgisayarcı tanıdık yok + deneyimlemek istiyorum nasıl yapabiliriz

Ekran kartını ileride yükseltebilirim şu an işimi görsün diye böyle topluyorum.

Kablolamaları nasıl yapacağımı bilmiyorum gerçekten yardıma ihtiyacım var bilgisayarcı tanıdık yok + deneyimlemek istiyorum nasıl yapabiliriz.

Hocam ben 8 yıldır laptop kullanıyorum en son 6 yaşında masaüstüm vardı.

Merhaba arkadaşlar.
İlk defa bilgisayar toplayacağım için yardıma ihtiyacım var.
Toplayacağım sistem parçaları şu şekilde:
ASUS ROG STRIX GTX 1070 Ti.
AMD Ryzen 5 5500.
MSI B450 Gaming Plus Max.
G.Skill Ripjaws DDR4 16 GB 3600 MHz.
Kingston 500 GB M.2 SSD.
MSI 650W Gold PSU.
MSI kasa.

Hocam siz 1070 Ti kaç TL'ye bilmiyorum ama 6-7 yıllık bir kart almak yerine tahminimce aynı fiyatta olan (6000-7000TL) ve aynı güçte olan RTX 3050 almanız daha mantıklı olur RTX 3050 hem daha yeni hem de RTX ve DLSS destekliyor. Ne amaçla bilgisayar topluyorsunuz bilmiyorum ama eğer oyun oynayacaksınız DLSS desteği olan oyunlarda 1070 Ti'dan %50 daha fazla FPS alabilirsiniz. Eger arada fiyat farki yoksa bence tercihiniz 3050 olsun.

Hocam siz 1070 Ti kaç TL'ye bilmiyorum ama 6-7 yıllık bir kart almak yerine tahminimce aynı fiyatta olan (6000-7000TL) ve aynı güçte olan RTX 3050 almanız daha mantıklı olur RTX 3050 hem daha yeni hem de RTX ve DLSS destekliyor. Ne amaçla bilgisayar topluyorsunuz bilmiyorum ama eğer oyun oynayacaksınız DLSS desteği olan oyunlarda 1070 Ti'dan %50 daha fazla FPS alabilirsiniz. Eger arada fiyat farki yoksa bence tercihiniz 3050 olsun.

3050 yerine RX6600 almak daha mantıklı ikinci el fiyatı 3-4K arasında bulunuyor.

Ekran kartını ileride yükseltebilirim şu an işimi görsün diye böyle topluyorum.

Kablolamaları nasıl yapacağımı bilmiyorum gerçekten yardıma ihtiyacım var bilgisayarcı tanıdık yok + deneyimlemek istiyorum nasıl yapabiliriz.

Hocam internette sistem kurma rehberleri izlerseniz yaparsınız hatta PC parçalarını yazıp PC montage diye aratın YouTube'da videoları olabilir.
Parçaları takarken girmiyorsa falan zorlamayın yeter onun dışında basit zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı