R5 5500 ve RTX 4060'lı sistem uyumlu mu?

Bütçe
32500

spongebobdylan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır bir PC toplamak istiyordum. Hazır sistemlere bakınıyordum ve bu konuda sizlerin de bilgilerinden yararlanmak isterim.

Halihazırda ilgilendiğim sistem içeriği şu şekilde;

AMD Ryzen 5 500 MPK işlemci.
ASUS TUF Gaming B550M - Plus Wi-Fi II anakart.
ASUS proart RTX4060 8 GB ekran kartı.
Patriot Viper Steel 32 GB 3200MHz RAM.
Patriot P300 1TB M.2 SSD.
PSU - ASUS TUF Gaming 750b - 750W.

Kasa olarak da ASUS'un TUF Gaming GT301 modelini tercih ettim.

Sıvı soğutucu eklemedim. Sizce bu sistem nasıl arkadaşlar? Darboğaz yapar mı? Ben öyle çok oyun oynayan biri de değilim, yine de sıvı soğutucu alınır mı? Bu sistem beni yarı yolda bırakır mı? Ya da bu sistemde şunu değiştir bunu ekle dediğiniz bir şeyler var mı?

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır bir PC toplamak istiyordum. Hazır sistemlere bakınıyordum ve bu konuda sizlerin de bilgilerinden yararlanmak isterim.

Halihazırda ilgilendiğim sistem içeriği şu şekilde;

AMD Ryzen 5 500 MPK işlemci.
ASUS TUF Gaming B550M - Plus Wi-Fi II anakart.
ASUS proart RTX4060 8 GB ekran kartı.
Patriot Viper Steel 32 GB 3200MHz RAM.
Patriot P300 1TB M.2 SSD.
PSU - ASUS TUF Gaming 750b - 750W.

Kasa olarak da ASUS'un TUF Gaming GT301 modelini tercih ettim.

Sıvı soğutucu eklemedim. Sizce bu sistem nasıl arkadaşlar? Darboğaz yapar mı? Ben öyle çok oyun oynayan biri de değilim, yine de sıvı soğutucu alınır mı? Bu sistem beni yarı yolda bırakır mı? Ya da bu sistemde şunu değiştir bunu ekle dediğiniz bir şeyler var mı?

Hocam RAM olsun olsun diyorsanız RAM'i yükseltin 33K yazıktır o bilgisayara.

Hocam pahali yalnız bu sistem
siz ne önerirsiniz hocam, bütçe 33.000 civarı

Hocam RAM olsun olsun diyorsanız RAM'i yükseltin 33K yazıktır o bilgisayara.
Bilmediğimden soruyorum hocam, mazur görün. Ben marka odaklı düşündüm, markadır kalitelidir gibisinden. Markanın bir önemi var mı sizce? Bir de kafam karıştı, gigabyte var ekran kartında, asus var, nvidia var bunların arasında ki farklar neler? Yoksa aynılar mı birebir

Siz ne önerirsiniz hocam, bütçe 33.000 civarı.

Bilmediğimden soruyorum hocam, mazur görün. Ben marka odaklı düşündüm, markadır kalitelidir gibisinden. Markanın bir önemi var mı sizce? Bir de kafam karıştı, Gigabyte var ekran kartında, ASUS var, NVIDIA var bunların arasında ki farklar neler? Yoksa aynılar mı birebir.

Gigabyte de en az ASUS kadar kaliteli ama bunlar kendilerine özel ürünler ile satıyorlar güç kaynaklarını vesaire değiştirerek satıyorlar. Pekte bir farkı yok.

Eğer öyle bir sistem almak istiyorsanız daha ucuzu var;

Geri
Yukarı