R5 5500 ve RTX3060 sistemde düşük FPS almak

İşletim sistemi
Windows 10

sinan53dilek

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB Fury Beast 3200mhz CL16 DDR4 Ram (KF432C16BB/8)
Ekran kartı
Msi RTX3060 12gb
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX AM4 DDR4 ANAKART
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhaba, gecen sene Vatan Bilgisayar'dan aldığım RTX 3060'lı AMD Ryzen 5 5500 işlemcili bilgisayarım var lakin oyunlarda almam gereken FPS'i alamıyorum. YouTube'daki adamların sistem testlerine bakınca benim bilgisayarım çok altında YouTube'deki insanlar yüksek ayarlarda 300FPS alırken ben LoL Valorant'ta bile 160FPS'e düşüyor, açıkçası gecende girdiğim LoL maçında oyun ayarlarım ortadayken okyanus ejderi çıkmıştı fight atarken FPS'im 98i gördü. Bence bu hiç normal değil ve ne yapacağımı bilmiyorum. Ekran kartı Driver'im güncel. Windowsunki de güncel ama neden böyle yaptığını anlamadım ve ne yapmam gerek?
Yardım ederseniz çok müteşekkir kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, gecen sene Vatan Bilgisayar'dan aldığım RTX 3060'lı AMD Ryzen 5 5500 işlemcili bilgisayarım var lakin oyunlarda almam gereken FPS'i alamıyorum. YouTube'daki adamların sistem testlerine bakınca benim bilgisayarım çok altında YouTube'deki insanlar yüksek ayarlarda 300FPS alırken ben LoL Valorant'ta bile 160FPS'e düşüyor, açıkçası gecende girdiğim LoL maçında oyun ayarlarım ortadayken okyanus ejderi çıkmıştı fight atarken FPS'im 98i gördü. Bence bu hiç normal değil ve ne yapacağımı bilmiyorum. Ekran kartı Driver'im güncel. Windowsunki de güncel ama neden böyle yaptığını anlamadım ve ne yapmam gerek?
Ytdeki videolar eski ve adamlar dm giriyor.Valorant ve lolde o kadar efektle herkesin düşüyor.R3 3300x 1660 super sistemle fightlarda kasıyor diye en düşük ayarlarda oynuyorum.Benim sistem de eskidi gerçi ama bence normal çok teknik bilgim yok ama deneyime göre söylersem.Bir de fark ettiysen 3 ay önce senin sistemle valorant testi yapan adam yüksek ayarlarda 280 alıyor ama adam görünce 170lere kadar düştü üstüne rankedda o kadar skill ile düşün

Son düzenleme:

8 GB RAM'le normal hocam 16 bile yer yer yetmiyor.

Yanına +8 GB RAM ve işlemciyi biraz hız aşırtıp arkada açık programları ve başlangıçta açık gelen programları kapatırsanız FPS artacaktır. 5500X3D uygun fiyatlı olursa işlemci değişirsiniz FPS şahlanır.

8 GB RAM'le normal hocam 16 bile yer yer yetmiyor.
yanlış yazmışım 16gb ramimi var 8 8ayrı soketlerde onu eksik yazmışım pardon

Yanına +8 GB RAM ve işlemciyi biraz hız aşırtıp arkada açık programları ve başlangıçta açık gelen programları kapatırsanız FPS artacaktır. 5500x3D uygun fiyatlı olursa işlemci değişirsiniz FPS şahlanır.

Yazın işlemciyi geliştirmeyi düşünüyorumda ama bana hala tuhaf geliyor açıkçası elimde GTX740MLI orta performanslı işlemcili bir laptopum vardı ve onda da aynı buna yakın 90FPS'lerde oynuyorken savaşlarda bile 90 80 arasında gidip gelirde şimdi savaş olurken 98 görmesi açıkçası beni üzüyor o kadar çalışıp League of Legends gibi bu oyunda böyle düşüp FPS almak sinir bozucu bu arada işlemciyi yanlış yazmışım 8+8 16 GB RAM'im 3200MHz'de çalışıyorlar

Son düzenleme:
Yanlış yazmışım 16 GB RAM'imi var 8 8ayrı soketlerde onu eksik yazmışım pardon.

Yazın işlemciyi geliştirmeyi düşünüyorumda ama bana hala tuhaf geliyor açıkçası elimde GTX740MLI orta performanslı işlemcili bir laptopum vardı ve onda da aynı buna yakın 90FPS'lerde oynuyorken savaşlarda bile 90 80 arasında gidip gelirde şimdi savaş olurken 98 görmesi açıkçası beni üzüyor o kadar çalışıp League of Legends gibi bu oyunda böyle düşüp FPS almak sinir bozucu bu arada işlemciyi yanlış yazmışım 8+8 16 GB RAM'im 3200MHz'de çalışıyorlar.

Var o zaman bir sıkıntı.

Geri
Yukarı