R5 5500 vs 5600

Bütçe
3300

ThunderEkmegi53

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8 gb 3000mhz
Anakart
b450m k
Merhaba, ben işlemci alacağım 2. elden fakat ucuz 5600 ilanları satılmış o yüzden param da yok, bilgisayar da yok şu anda, sattığım Ryzen 5 2600 yerine Ryzen 5 5500 alsam iyi olur mu? Rekabetçi oyunlar oynamıyorum, 72 Hz monitor var ve hikayeli oyun oynuyorum.

Stok soğutucu varsa 5600 alma derdim ama undervolt yaparsan eğer ileriye dönük olur şimdilik biraz daha düşük ghz de kullanırsın 5500 alınmaz bu devirde.

Son düzenleme:
Merhaba, ben işlemci alacağım 2. elden fakat ucuz 5600 ilanları satılmış o yüzden param da yok, bilgisayar da yok şu anda, sattığım Ryzen 5 2600 yerine Ryzen 5 5500 alsam iyi olur mu? Rekabetçi oyunlar oynamıyorum, 72 Hz monitor var ve hikayeli oyun oynuyorum.

5500 ile 5600 arasında çok fark var bence almışken 5600 almakta fayda var.

Fark edecek bir değişiklik olur geçebilirsiniz ama 3300₺ bütçeye kesinlikle R5 5600 bulabileceğinizi düşünüyorum zaten sıfırı 3700₺. Tabi şöyle bir olayda var eğer stok fanınız varsa 5600 alırsanız ısınmadan dolayı ekstra soğutucu almanız gerekebilir.

Bu dediklerinize bakıp bir de YouTube videolarına baktığımda hikayeli oyunlarda neredeyse fark yok denecek kadar az ya da ben mi yanlış bakıyorum acaba fark görebildiğiniz video varsa atabilir misiniz?
5500 serisine göre gerçekten berbat. 5600 ile arasında çok fark var.

Bu dediklerinize bakıp bir de YouTube videolarına baktığımda hikayeli oyunlarda neredeyse fark yok denecek kadar az ya da ben mi yanlış bakıyorum acaba fark görebildiğiniz video varsa atabilir misiniz?
Donanım Arşivinin konuyla ilgili videosu var. 5. dakika 45. saniye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanım Arşivi'nin konuyla ilgili videosu var. 5. dakika 45. saniye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet videoyu izledim az önce ve görüyorum ki yine çok bir fark yok çünkü yeteri kadar oyun göstermemiş videoda.

Geri
Yukarı