R5 5600 6700 sisteme PSU önerisi

Canjc

Hectopat
Halihazırda kullandığım 'Rampage RMP-700-80P 700W' PSU, ekran kartına güç verebilen 2 adet girişi var.
Yük bindiğinde anında bilgisayar yeniden başlatıyor, emin olmak için FurMark testine tabii tuttum ve yük bindiği yine reset attı.
Söküp baktığımda ekran kartına güç veren kablonun ucu yanık kokuyordu o yüzden 2. kablo kullanmaya başladım an itibarıyla.
O yüzden başlıkta belirmiş oldum sistem için iyi ve ömürlük bir PSU'ya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. İyi sosyaller.

Kanka sistem iyi fakat 700 800'e çıkmaya gerek yok bence 600 650 yeterli olurb bende 550W var 3060+R5 5500 var bende bana yetiyor ama bazı konik sorunları olan bir PSU kullanıyormuşum yeni öğrendim :D aşırı ısınmaya sebep oluyor iyi bir model seç.

Kanka sistem iyi fakat 700 800'e çıkmaya gerek yok bence 600 650 yeterli olurb bende 550W var 3060+R5 5500 var bende bana yetiyor ama bazı konik sorunları olan bir PSU kullanıyormuşum yeni öğrendim :D aşırı ısınmaya sebep oluyor iyi bir model seç.
Hocam adam ilerde sistem değişir birşey olur gene kullanır. Psu'yu zaten okadar pahalı birşey de değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sistem bende de var 8 aydir kullanıyorum şu kasadan var.
Yani PSU alacaksan o kadar yüksek almana gerek yok 650W işini fazlasıyla görür tabii bütçen varsa ve ileriye dönük bir yatırım yapmak istersen oda senin bileceğin iş.

Thermaltake Versa T35 ARGB 650W 80+ USB 3.0 Tempered Glass Mid Tower Kasa| ITOPYA.COM kanka bende bu var sonradan aşırı ısınma problemleri yaşadım sıvı soğutmam olduğu halde 70 80'lerde çalışıyordu PC boşta oyunlarda 100 vs tak kapanıyordu sanırım bu PSU yüzündenmiş kronik sorunu varmış keşke iyice araştırsaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı