R5 5600 boştayken 90 derecelere çıkıyor

Merhaba, işlemcimin sıcaklığına hiç bakmıyordum ve hiç bilgisayarımın donduğunu vesaire hissetmedim. Arkadaşım seslideyken işlemci sıcaklığına bakınca ben de kendiminkini merak edip baktım ve işlemci sıcaklığım hiçbir şey açık değilken 70-90 derece arasındaydı ve azalmıyordu. Termal macunda sorun olacağını düşünüp termal macun yeniledim ama durum hala aynı. Termal macunu sürdüm fakat işlemci soğutucusunu takarken çok zorlandım. İşlemcim yeni ilk defa çıkarttım, bu yüzden termal macun birazcık dağıldı, sorun bundan olabilir mi? Eğer sorun bu değilse, sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir yardımcı olur musunuz?

Ryzen 5 5600.
Termal macun olarak ne sürdünüz? Ve sürdükten sonra mı böyle oldu yoksa öncesinde de böyle miydi?

Sorun fanı tam oturtamamış olmammış :D.
Aynı sorunu yaşayıpta fanın oturmamasından şüphelenenler var ise
link'i bırakıyorum.
Aman hocam :D

Merhaba, işlemcimin sıcaklığına hiç bakmıyordum ve hiç bilgisayarımın donduğunu vesaire hissetmedim. Arkadaşım seslideyken işlemci sıcaklığına bakınca ben de kendiminkini merak edip baktım ve işlemci sıcaklığım hiçbir şey açık değilken 70-90 derece arasındaydı ve azalmıyordu. Termal macunda sorun olacağını düşünüp termal macun yeniledim ama durum hala aynı. Termal macunu sürdüm fakat işlemci soğutucusunu takarken çok zorlandım. İşlemcim yeni ilk defa çıkarttım, bu yüzden termal macun birazcık dağıldı, sorun bundan olabilir mi? Eğer sorun bu değilse, sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir yardımcı olur musunuz?

Ryzen 5 5600.
Bios ayarları sıfırlanmış olabilir yada kendi kendine daha yükseğe çekmiş olabilir işlemci normalde boşta en az 37-38 derecede çalışması lazım diye biliyorum benim sistemim apu ve senin işlemcinin 5600G versiyonunu kullanıyorum değerler hiç ama hiç normal değil biosa ayarlarını kontrol edin yada fanlarınızı.

Stok fanla bile anormal değil mi hocam ben 5 5500 kullanıyorum stok fanla ama hiç böyle bir şey yaşamadım. 5600'e özel bir sorun mu ki acaba.
Anormal hocam. Ben de stok fanla kullandım ve 60 65 derece görüyordum.

Geri
Yukarı