R5 5600 için hangi soğutma alınabilir?

İşlemci hız kesmiyorsa veya stok fan sesi kulağınızı tırmalamıyorsa masraf yapmanıza gerek yok. Havalar aşırı sıcak zaten. Her zaman bu kadar ısınmaz. Dert edilecek sıcaklıklar değil bunlar.

İlla sıvı soğutucu olacaksa, cloor Master vs gibi tek fanlı kaliteli bir soğutma fazlasıyla yeter. Arcis vs. gibi kaliteli kule tipli soğutucuda işini görür. Ama kule tipli soğutucular bana göre çok kaba duruyor PC içinde, biraz da zevk meselesi.

Az önce Ryzen 5 5600 markalı işlemcimle Rainbow Six: Siege oynuyordum işlemci sıcaklığına bakmak istedim ve 92 derece gördüm (başka oyunlarda da hemen hemen 85-90 arası görüyor) hemen hava soğutucuları araştırdım 2 marka arasında kararsız kaldım Dark Freezer X128 ve ID-Cooling SE-214-XT. ID-Cooling markalı soğutucuyu genelde 5600 için öneriyorlar Dark Freezer'ı ise arkadaşım önerdi. Sizce hangisini almalıyım paranın önemi yok. Ve termal macunda yenilemeyi düşünüyorum hangi termal macun iyidir? Sizde bu fiyat aralığında soğutucular önerebilirsiniz.
Yaklaşık iki yıldır dark 128 kullanıyorum gayet memnunum, işlemcinin 80'i geçtiğini görmedim henüz. Bende de 5600 var.

Az önce Ryzen 5 5600 markalı işlemcimle Rainbow Six: Siege oynuyordum işlemci sıcaklığına bakmak istedim ve 92 derece gördüm (başka oyunlarda da hemen hemen 85-90 arası görüyor) hemen hava soğutucuları araştırdım 2 marka arasında kararsız kaldım Dark Freezer X128 ve ID-Cooling SE-214-XT. ID-Cooling markalı soğutucuyu genelde 5600 için öneriyorlar Dark Freezer'ı ise arkadaşım önerdi. Sizce hangisini almalıyım paranın önemi yok. Ve termal macunda yenilemeyi düşünüyorum hangi termal macun iyidir? Sizde bu fiyat aralığında soğutucular önerebilirsiniz.

Gerek yok bu kadar pahalı soğutuculara zaten işlemci kaç para 200 300 TL'lik bir şey al gitsin.

Geri
Yukarı